Масова вакцинація. Як вона стартувала в Україні
25.4 C
Киев
22.06.2021
Новини України

Масова вакцинація. Як вона стартувала в Україні

Масова вакцинація. Як вона стартувала в Україні

Фото: РБК-Украина Черга на вакцинацію в Києві

У Києві, Львові і Одесі протягом 29-30 травня відкрили центри масової вакцинації для всіх охочих.

В Україні запустили масову вакцинацію від коронавірусу для всіх охочих. Поки, правда, тільки у вихідні дні і тільки в трьох містах — Києві, Львові та Одесі.

Щеплення робили всім українцям, які попередньо зареєструвалися через додаток Дія.

Корреспондент.net стежив за тим, як пройшли перші вакцинні вихідні.

З чергами

У Київському центрі вакцинації, який розгорнули на базі Міжнародного виставкового центру, за вихідні дні вакцинували 3 467 осіб. 1,4 тис. осіб отримали щеплення в суботу, 29 травня, решта — 30 травня. 16 бригад лікарів робили щеплення китайською вакциною CoronaVac.

У Львові центр вакцинації відкрили на базі стадіону Арена-Львів. Там за дві доби вакцинували 1 041 людину.

Одеський Центр відкрився на стадіоні Національного університету Одеська юридична академія 30 травня. За добу в ньому, за інформацією директора департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Наталії Одарій-Захар’євої, можна вакцинувати 250 — 300 осіб.

У Києві біля центру вакцинації виникли величезні черги, люди стояли в них по кілька годин, чимало так і не встигли отримати щеплення. Центр вакцинації працював з 10 до 18 години.

Міністр охорони здоров’я Олег Ляшко заявив, що в Києві великі черги в Центр вакцинації виникли через те, що за щепленням прийшли всі охочі, а не ті, хто отримав дзвінок від сімейного лікаря. Водночас Ляшко зазначив, що йти на таку вакцинацію слід саме після телефонного дзвінка.

«У нас прохання до всіх приходити в той час і в ті моменти, коли запрошують людей. Я думаю, що Україна рухається до своєї мети — вакцинувати якомога більше українців, щоб подолати епідемію коронавірусної хвороби», — сказав він.

Пункти вакцинації продовжать свою роботу в наступні вихідні.

Хто наступний

Київська влада з цього тижня починає вакцинацію працівників освітніх установ препаратом від коронавірусу Pfizer. Для цих цілей будуть створені 10 центрів вакцинації в різних районах міста.

«У кожному районі визначать навчальний заклад, на базі якого створять центр вакцинації. Найбільш пристосовані для цього шкільні спортивні зали. Там можна оптимально відпрацювати логістику вакцинальної сесії… У кожному центрі працюватимуть одна або дві бригади вакцинації, залежно від кількості охочих зробити щеплення», — розповів заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, всіх педагогів, які захочуть зробити щеплення від Covid-19, заздалегідь попередять про місце і час проведення вакцинації.

Ляшко заявив, що в Україні буде 3,7 мільйона доз вакцини від коронавірусу до кінця червня.

Переваги

Ляшко також розповів, що уряд цього тижня розгляне зміни, які нададуть вакцинованим деякі привілеї.

Станом на 29 травня в цілому в Україні зробили 1 132 821 щеплення. Першу з двох доз отримали 1 008 857 осіб, а завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози, 123 964 особи.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар