18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Медведчук: Місцеві вибори показали, що необхідно переглянути питання довіри до Верховної Ради

Медведчук: Місцеві вибори показали, що необхідно переглянути питання довіри до Верховної Ради

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук
Фото:»Опозиційна платформа — За життя»

Є всі підстави, щоб сьогодні, особливо після місцевих виборів, з урахуванням того рівня довіри, яку отримала партія «Слуга народу», переглянути питання, наскільки довіряють Верховній Раді дев’ятого скликання. Про це заявив голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя», народний депутат Віктор Медведчук під час брифінгу в парламенті.

«Президент сказав, що він розпустить ВР — ну, напевно, це він лякав представників своєї партії, які не хочуть голосувати, і знаючи про те, що це голосування (про розпуск Конституційного Суду. — Ред.) буде порушенням Конституції, не тільки Конституції, а й норм кримінального законодавства. Мають рацію ці депутати, які не хочуть, — абсолютно праві. Чи правий президент, який погрожує? Вважаю, що ні. Я думаю, що президент не повинен опускатися до погроз. А щодо розпуску парламенту — я вважаю, є всі підстави, щоб сьогодні, особливо після місцевих виборів, з урахуванням того рівня довіри, яку отримала партія «Слуга народу», переглянути сьогодні питання, наскільки довіряють ВР дев’ятого скликання. І я думаю, що якщо це питання проаналізувати, то ми отримаємо відповідь: так, український народ вважає, що повинні бути нові вибори і повинна бути обрана нова ВР, яка буде відповідати більшості інтересів українського народу», — заявив парламентар.

Також він наголосив на необхідності «розробити нові норми, які повинні врегулювати ті прогалини, які з’явилися в чинному законодавстві після визнання (КСУ. — Ред.) низки статей неконституційними».

«Це єдиний вихід, за яким повинна йти влада в правовій державі. Це єдиний вихід для ВР — розробити законопроєкти із зазначенням і урахуванням того, що Конституційний суд ухвалив ці норми неконституційними, тобто, треба розробити таким чином, щоб вони відповідали Конституції, винести в зал і ухвалити. Адже абсолютно ніхто не виступає проти декларування доходів і витрат чиновників. І в нашій фракції, коли ми піднімали це питання, ми вказували у своєму поданні до Конституційного суду, що порушуються норми Конституції, і це треба скасувати, і порушення Конституції повинні бути визнані як такі, і ці норми повинні бути прийняті в іншій редакції, які б не порушували норм Основного закону. Ось і все. Тобто, в даній ситуації різні звинувачення, підозри або навіть образи з цього приводу — вони нашою партією «Опозиційна платформа — За життя» і фракцією не сприймаються. Ми не будемо голосувати за жоден з цих законів», — заявив Медведчук.

«Ми вважаємо, що ВР повинна розробити нове законодавство, яке в цій частині має врегулювати всі ці прогалини, які виникли після рішення Конституційного Суду, але жодною мірою ці норми, які будуть ухвалюватися, не повинні порушувати нашу Конституцію. Ось єдиний правовий вихід в ситуації, що склалася. Усе інше — від лукавого», — резюмував голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя».

Источник

Залишити коментар