Медведчук: Підписання Мінських угод - це був єдиний шлях, щоб зберегти Україну і зупинити кровопролиття
1.6 C
Киев
26.01.2021
Політика

Медведчук: Підписання Мінських угод — це був єдиний шлях, щоб зберегти Україну і зупинити кровопролиття

Медведчук: Підписання Мінських угод - це був єдиний шлях, щоб зберегти Україну і зупинити кровопролиття

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук
Фото:»Опозиційна платформа — За життя»

Підписання Мінських угод в 2014 році було єдиним виходом для того, щоб не втратити Україну, зупинити дії з боку Донецька і Луганська і зупинити кровопролиття. Таку заяву зробив голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя», народний депутат України Віктор Медведчук в інтерв’ю, опублікованому на каналі Анатолія Шарія в YouTube.

Відповідаючи на питання про те, навіщо Петро Порошенко, який на той час був президентом України, підписав Мінські угоди, які суперечили українським націнтересам і його риториці, Медведчук заявив: «Дивіться, я так не вважаю. Я так не вважаю. По-перше, він (Петро Порошенко, — ред.) підписував, коли підписувалися Мінські угоди, він вважав це перемогою. І у нього були підстави так вважати, тому що, я вважаю, як, до речі, тут збігається моя точка зору з багатьма колишніми послами США в Україні, що це був єдиний вихід для того, щоб не втратити країну, це був єдиний вихід для того, щоб зупинити дії з того боку, з боку Донецька і Луганська, для того, щоб зупинити кровопролиття, — підписання Мінських угод в повному обсязі. І те, що було підписано у вересні, 5 і 19, 2014 року і те, що було підписано 12 лютого 2015 року, — це була для Порошенка перемога. Бо інакше невідомо, чим би ця «історія» закінчилася, і тому те, що було в 2015-му, і те, які оцінки звучали потім, в 2018-му, 2019-му і 2020 році, — це небо і земля», — висловив думку політик.

При цьому Медведчук підкреслив, що після події в кінці серпня — на початку вересня в Маріуполі і на прилеглих територіях багато хто розумів, що підписання угод було виходом із ситуації і що це дозволить зупинити кровопролиття і бойові дії. 

«Вони могли мати там незрозумілий розвиток. І тому це було досягненням. Причому навіть американці так вважали, що це дуже важливий, кардинальний крок, який зупинив ті втрати, які терпіла і які мала українська сторона. Тому коли сьогодні кажуть «їх не можна виконати» — чому не можна виконати? Чому? Дивіться, я вам наведу приклад. Згадайте вересень 2014 року. ВРУ за місяць поприймала все. Закон про амністію прийняла. Турчинов не підписав, не передав на підпис президенту. Закон про особливий статус прийняли? Прийняли. Підписали, набув чинності. Більш того, вирішувалося питання про розробку закону про вибори на цих… все можна було прийняти», — підкреслив політик.

Разом з тим він звинуватив Порошенка в тому, що саме він загнав ситуацію на Донбасі в глухий кут. 

«Він її загнав. Він особисто загнав, тому що все можна було розрулити якщо не в 2014, то точно в 2015, коли була друга реальна можливість після 12 лютого 2015 року, підписання Мінських угод, декларації глав держав нормандського формату, рішення про резолюцію Ради Безпеки ООН, яка затвердила текст цих угод. Треба було протягом 3 місяців, як там було записано, реалізувати політичний порядок Мінських угод і прийняти всі закони, включаючи зміни до Конституції. Він же почав вести риторику, як ви правильно сказали в своєму питанні, абсолютно протилежну. Я герой, я все ось зробив, але ми будемо відстоювати… він не думав про те, що цей процес мирного врегулювання буде настільки затяжний і з такими наслідками, які потім утворилися. Він був упевнений в тому, що він зможе це все розрулити», — підсумував Медведчук.

Источник

Залишити коментар