18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Медведчук про загрозу розпуску парламенту: Президент не повинен опускатися до погроз

Медведчук про загрозу розпуску парламенту: Президент не повинен опускатися до погроз

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук
Фото:»Опозиційна платформа — За життя»

Президент Володимир Зеленський не повинен опускатися до погроз парламенту, вирішуючи проблему, яка склалася в країні через скасування е-декларування. Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив голова політради «Опозиційної платформи — За життя», народний депутат Віктор Медведчук.

«Необхідно розробити нові норми, які врегулюють ті прогалини, які з’явилися в чинному законодавстві після визнання низки статей неконституційними.

Це єдиний вихід, яким має йти влада у правовій державі. Це єдиний вихід для Верховної Ради — розробити законопроекти із зазначенням і урахуванням того, що Конституційний суд прийняв ці норми неконституційними, тобто, треба розробити таким чином, щоб вони відповідали Конституції, винести в зал і прийняти», — зазначив політик.

При цьому Медведчук підкреслив, що абсолютно ніхто не виступає проти декларування доходів і витрат чиновників.

«І в нашій фракції, коли ми піднімали це питання, ми вказували у своєму поданні до Конституційного Суду, що порушуються норми Конституції, і це треба скасувати, і порушення Конституції повинні бути визнані як такими, і ці норми повинні бути прийняті в іншій редакції, які б не порушували норм основного Закону. Ось і все. Тобто, в даній ситуації різного роду звинувачення, підозри або навіть образи з цього приводу — вони нашою партією «Опозиційна платформа — За життя» і фракцією не сприймаються. Ми не будемо голосувати за жоден з цих законів», — пояснив він.

За словами Медведчука, Верховна Рада має розробити нове законодавство, яке в цій частині врегулює всі ці прогалини, які виникли після рішення Конституційного Суду, але жодною мірою ці норми, які будуть прийматися, не повинні порушувати Конституцію.

«Ось єдиний правовий вихід у ситуації, що склалася. Все інше — від лукавого. І коли ви ставите питання з приводу того, що президент сказав, що він розпустить ВР — ну, напевно, це він лякав представників своєї партії, які не хочуть голосувати, і знаючи про те, що це голосування буде порушенням Конституції, не тільки Конституції, а й норм кримінального законодавства.

Гадаю, ці депутати, які не хочуть, — абсолютно праві. Чи правий президент, який погрожує? Вважаю, що ні. Я думаю, що президент не повинен опускатися до загроз. А щодо розпуску парламенту — я вважаю, є всі підстави, щоб сьогодні, особливо після місцевих виборів, з урахуванням того рівня довіри, яку отримала партія «Слуга народу», переглянути сьогодні питання того, наскільки довіряють ВР дев’ятого скликання. І я думаю, що якщо це питання проаналізувати, то ми отримаємо відповідь: «Так, український народ вважає, що мають бути нові вибори і має бути обрана нова ВР, яка відповідатиме більшості інтересів українського народу», — підсумував політик.

Нагадаємо, напередодні президент Зеленський допустив розпуск Верховної Ради, якщо та не підтримає його законопроект про звільнення суддів Конституційного Суду. 

Источник

Залишити коментар