18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Медведчук розповів, як Україна може вийти з конституційної кризи

Медведчук розповів, як Україна може вийти з конституційної кризи

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук
Фото:»Опозиційна платформа — За життя»

Голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя», народний депутат Віктор Медведчук під час брифінгу у Верховній Раді України розповів, як Україна може вийти з конституційної кризи.

«Необхідно розробити нові норми, які повинні врегулювати ті прогалини, які з’явилися в чинному законодавстві після визнання ряду статей неконституційними», — сказав він.

За його словами, «це єдиний вихід, за яким має йти влада в правовій державі. Це єдиний вихід для ВР — розробити законопроєкти із зазначенням і урахуванням того, що Конституційний суд ухвалив ці норми неконституційними, тобто, треба розробити таким чином, щоб вони відповідали Конституції, винести в зал і прийняти».

«Адже абсолютно ніхто не виступає проти декларування доходів і витрат чиновників. І в нашій фракції, коли ми піднімали це питання, ми вказували у своєму поданні до Конституційного Суду, що порушуються норми Конституції, і це треба скасувати, і порушення Конституції повинні бути визнані як такими, і ці норми повинні бути прийняті в іншій редакції, які б не порушували норм основного Закону. Ось і все», — зазначив нардеп.

Медведчук вказав, що «в даній ситуації різного роду звинувачення, підозри або навіть образи з цього приводу — вони партією «Опозиційна платформа — За життя » і фракцією не сприймаються. 

«Ми вважаємо, що ВР повинна розробити нове законодавство, яке в цій частині має врегулювати всі ці прогалини, які виникли після рішення Конституційного Суду, але жодною мірою ці норми, які будуть прийматися, не повинні порушувати нашу Конституцію. Ось єдиний правовий вихід в ситуації, що склалася. Все інше — від лукавого. І коли ви ставите питання з приводу того, що президент сказав, що він розпустить ВР — ну, напевно, це він лякав представників своєї партії, які не хочуть голосувати, і знаючи про те, що це голосування буде порушенням Конституції, не тільки Конституції, а й норм кримінального законодавства. Мають рацію ці депутати, які не хочуть, — абсолютно праві. Чи правий президент, який погрожує? Вважаю, що ні. Я думаю, що президент не повинен опускатися до загроз. А щодо розпуску парламенту — я вважаю, є всі підстави, щоб сьогодні, особливо після місцевих виборів, з урахуванням того рівня довіри, яку отримала партія «Слуга народу», переглянути питання того, наскільки довіряють ВР дев’ятого скликання. І я думаю, що якщо це питання проаналізувати, то ми отримаємо відповідь: Так, український народ вважає, що повинні бути нові вибори і повинна бути обрана нова ВР, яка буде відповідати більшості інтересів українського народу», — пояснив парламентарій.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук заявляв, що політична криза, викликана антиконституційними, незаконними діями президента Зеленського і його оточення, спрямованими на позбавлення судової влади незалежності, невиконання рішень Конституційного Суду і протизаконну розправу над його суддями, яка готується у Верховній Раді, багато в чому спровокована прямим тиском сил, що здійснюють зовнішнє управління Україною.

Источник

Залишити коментар