18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Медведчук відзначив недалекоглядність економічної політики української влади, яка сліпо приєдналася до санкцій ЄС проти Росії

Є величезний потенціал відновлення співпраці між РФ і Україною

Медведчук відзначив недалекоглядність економічної політики української влади, яка сліпо приєдналася до санкцій ЄС проти Росії

Проведений 21 жовтня в Москві круглий стіл, присвячений питанням торгово-промислового співробітництва Росії та України, показав, що у наших країн є величезний потенціал для відновлення колишнього торговельно-економічного співробітництва.

Про це повідомляє прес-служба Торгово-промислової палати Російської Федерації.

Організаторами такого важливого для обох країн заходу виступили Торгово-промислова палата Російської Федерації та Асоціація «Ліга машинобудівників і роботодавців України «Укрмашбуд». 

Відкриваючи засідання круглого столу, президент ТПП РФ Сергій Катирін підкреслив, що в нинішні непрості часи у співпраці наших країн великий потенціал. До цього є всі передумови.

«У наших народів багато спільного-економічні зв’язки, спільність культур, близьке сусідство. Тому подібні заходи повинні стати традиційними. На жаль, з різних причин такі зустрічі не проводилися більше шести років», — зазначив Сергій Катирін.

У свою чергу, голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук зазначив, що через недалекоглядну економічну політику української влади, яка сліпо приєдналася до санкцій ЄС проти Росії, наша країна зазнала суттєвих фінансових втрат.  

«За словами політика, Україна набагато важче переносить кризу, ніж Росія з цілого ряду причин. Зупиняються підприємства, без роботи залишаються тисячі громадян України. Порушені корпоративні зв’язки зі стратегічним сусідом, які ще тільки належить відновлювати. Та й в економіці України не все так гладко. Втративши свого основного покупця в особі Росії, за даними Медведчука, багато стратегічних українських підприємств завантажені на 10-30%», – йдеться в повідомленні прес-служби ТПП РФ.

При цьому, наголошується, що певні приводи для оптимізму все-таки є. Зокрема, Росія експортує в Україну понад тисячу товарних позицій з тисячі ста вісімдесяти позицій з усього експорту країни, що на сто позицій більше ніж у 2011-2013 роках. У свою чергу Україна поставляє в Росію більше семисот позицій, це приблизно дві третини від усього експорту. Ці цифри говорять про те, що у взаємну торгівлю залучено досить велика кількість галузей. Втім, ці показники можуть і повинні зростати.

«Підсумовуючи підсумки круглого столу, президент ТПП РФ Сергій Катирін назвав три основні напрямки, над якими сторонам необхідно попрацювати. Перш за все, потрібно налагодити інформаційну взаємодію, розробити спільні пропозиції щодо розвитку бізнесу та опрацювати кадрові питання. Йде час, зазначає президент ТПП, і те, що можна налагодити сьогодні, завтра вже буде пізно», – підкреслюється в повідомленні прес-служби ТПП РФ.

Раніше повідомлялося, що успішними переговорами про зняття російських санкцій з українських підприємств Віктор Медведчук заклав міцний фундамент для відновлення промисловості Донбасу.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар