18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Медведчук: У світі немає інших вакцин від коронавірусу, крім російських. Українська влада має зайнятися переговорами про допуск вакцин в країну

Медведчук: У світі немає інших вакцин від коронавірусу, крім російських. Українська влада має зайнятися переговорами про допуск вакцин в країну

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук
Фото:»Опозиційна платформа — За життя»

У світі немає інших вакцин від коронавірусу, крім російських. Українська влада повинна зайнятися переговорами про допуск вакцин в країну, а не вести дискусії філософського сенсу, що «якщо це в Росії – це погано».

Про це під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради України заявив голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат України Віктор Медведчук.

Парламентар зазначив, що напередодні президенти Росії та Білорусі домовилися про спільне виробництво вакцини «Супутник-5» від коронавірусу на території Білорусі.

«Я можу сказати, що є 50 країн, які заявили про покупку цієї вакцини. Допомагає чи не допомагає – це від лукавого. Чому? Тому що ті дослідження, які проведені Центром Гамалеї, який розробив цю вакцину, – вони говорять про те, що вона дуже ефективна і вона допомагає. Тому на сьогодні її вже запустили в масове застосування в процесі вакцинації громадян РФ. І тому розповідати казки з цього приводу щодо того, що, бачте, ця вакцина допомагає або не допомагає, коли іншої вакцини немає, і фактично вакцина, яка зареєстрована, «Супутник-5», а також друга вакцина, «Вектор», Новосибірського наукового дослідницького центру, вони є єдиними в світі і у них немає конкурентів», – сказав Віктор Медведчук.

Політик вважає, що треба виходити з того, що, якщо ці вакцини запущені в масове застосування в РФ і це, як вважають вчені цієї країни, допомагає в боротьбі з COVID-19, то це треба робити, а не вести дискусії філософського сенсу, що «якщо це в Росії – це погано».

«Але ж інших вакцин жодна країна поки що не винайшла. Тому я повертаюся до цієї теми в плані того, що я не розумію дії української влади, президента, уряду, які, замість того, щоб відгукнутися на пропозицію, яка була отримана мною в бесіді з президентом РФ Путіним про можливості поставки вакцини на територію України для захисту українських громадян, замість міркувань взагалі ні про що, непрофесійно, примітивно і обмежено, зайнялися б питаннями переговорів або про спільне виробництво, або про спільний допуск для реєстрації цього засобу на території України. Не чекали того, чого немає, і того, що тільки обіцяють, без конкретних умов і без конкретних обставин, які дозволяють говорити про реальність цього, а думали про здоров’я людей», – підкреслив парламентар.

Віктор Медведчук резюмував: «От якби виходили з того, що на першому місці і на чільному місці здоров’я людей, захист населення України від коронавірусу, тоді б вони діяли так, як діють ось ці 50 країн світу, які вже звернулися за допомогою в питанні придбання вакцини російської для захисту свого населення».

Як повідомляли, ізраїльська лікарня «Хадасса» попередньо замовила 1,5 мільйона доз російської вакцини від коронавірусу.

Источник

Залишити коментар