Меркель і Макрон пояснили ініціативу щодо Росії
17.3 C
Киев
04.08.2021
Без рубрики

Меркель і Макрон пояснили ініціативу щодо Росії

Меркель і Макрон пояснили ініціативу щодо Росії

ЄС повинен вести діалог з РФ, вважає Меркель

Євросоюз повинен проводити саміти на рівні лідерів країн з Путіним за прикладом недавньої зустрічі з Байденом, вважає Меркель.

 

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон пояснили свою ініціативу відновити саміти ЄС — Росія за участю президента Володимира Путіна, пише ТАСС у п’ятницю, 25 червня.

 

 

«Є сенс шукати формати, при яких ЄС може говорити з Росією», — сказала Меркель.

 

Вона визнала, що в ЄС не вдалося досягти домовленостей про зустрічі на вищому рівні, але було вирішено шукати нові формати і формулювати передумови для цього. «Ми продовжимо працювати над цим», — додала Меркель.

 

Канцлер ФРН зазначила, що навіть у період холодної війни такі можливості існували.

 

При цьому вона зазначила розбіжності з цього питання серед членів ЄС.

 

Також Меркель вітала факт переговорів президента США Джо Байдена і Путіна, але скаржиться на те, що такий діалог не веде Брюссель. «Суверенний ЄС теж повинен бути в змозі заявляти про зацікавленість у такій же розмові. Недостатньо, коли нас про таке лише інформують», — сказала вона.

 

«Разом з Німеччиною ми висловилися за єдиний європейський підхід до відносин з Росією. Разом з канцлером ФРН Ангелою Меркель ми запропонували коло питань, щоб сформувати порядок спільної роботи і співпраці на найближчі місяці і порядок прояснення розбіжностей з Росією», — заявив, своєю чергою, Макрон.

 

У Кремлі висловили жаль у зв’язку з відмовою ЄС від саміту з Росією.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар