Меркель наполягає на саміті ЄС з Путіним
16.7 C
Киев
04.08.2021
Без рубрики

Меркель наполягає на саміті ЄС з Путіним

Меркель наполягає на саміті ЄС з Путіним

Фото: Getty Меркель і Путін

Перший крок вже зроблений, оскільки Євросоюз вивчає можливі формати прямого діалогу і визначає його теми, зазначила канцлер.

 

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель наполягає на проведенні зустрічі ЄС — Росія на вищому рівні.

 

Її ініціатива зазнала невдачі на минулому саміті Євросоюзу тільки через побоювання ряду учасників у неможливості досягнення єдиної позиції 27 глав держав та урядів, заявила Меркель у понеділок, 28 червня, на засіданні Німецько-французької парламентської асамблеї.

 

При цьому дані побоювання зайві, підкреслила глава німецького уряду. Перший крок вже зроблений, оскільки ЄС вивчає можливі формати прямого діалогу і визначає його теми.

 

«Ми просунулися на один крок, але ще не досягли мети», — додала вона.

 

За словами Меркель, на європейсько-російському саміті необхідно чітко заявити президенту РФ Володимиру Путіну, де є проблеми в стосунках з Москвою. Крім того, необхідно обговорити міжнародні конфлікти, зазначила вона далі.

 

Лідери країн ЄС проти зустрічі з Путіним

 

На саміті ЄС 25 червня було вирішено не пропонувати Путіну зустріч у найближчому майбутньому. Тим самим глави держав та урядів країн ЄС відхилили ініціативу відновити діалог з Кремлем, зокрема, на тему захисту клімату.

 

Проти пропозиції німецького канцлера виступили, насамперед, східноєвропейські країни, зокрема Польща, Латвія, Естонія і Литва.

 

Кризовий менеджер. Чим відхід Меркель загрожує Європі

 

На думку федерального канцлера, ЄС має створити нові формати діалогу з Росією, тому що інакше не вдасться врегулювати вже існуючі конфлікти.

 

При цьому недостатньо зустрічі президента США Джо Байдена з Путіним у Женеві, переконана вона. Після закінчення саміту Меркель зазначила, що дискусія у зв’язку з цим була «дуже ґрунтовною і непростою».

 

Одночасно лідери країн ЄС вирішили жорсткіше реагувати на «зловмисні» дії Росії і скласти план нових штрафних заходів щодо Москви, що включає, в тому числі, економічні санкції.

 

Необхідна «рішуча і координована реакція ЄС та його країн-членів на будь-яку нову зловмисну, протизаконну і руйнівну активність Росії», заявили учасники саміту. На їхню думку, ЄС слід використовувати у зв’язку з цим всі наявні у нього інструменти.

 

Джерело: Російська служба DW

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар