Меркель згадала Крим і Донбас у своїй промові
18 C
Киев
24.07.2021
Без рубрики

Меркель згадала Крим і Донбас у своїй промові

Меркель згадала Крим і Донбас у своїй промові

Меркель згадала Крим і Донбас у промові про напад Німеччини на СРСР

Ангела Меркель виголосила промову, присвячену річниці нападу Німеччини на СРСР в 1941 році.

Дії Росії щодо анексії Криму та підтримки сепаратистів на Донбасі — це порушення міжнародного права. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель у промові, присвяченій 80-річчю нападу Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року, повідомляє DW в суботу, 19 червня.

«Німеччина, як і весь Європейський союз, вважає неприйнятним, що Росія анексією Криму і масштабною підтримкою сепаратистів на сході України порушила міжнародне право і цим поставила під питання європейський післявоєнний порядок», — сказала Меркель.

Водночас Меркель заявила про необхідність діалогу з Росією і згадала про історичні зв’язки Німеччини і Росії. Вона наголосила, що ФРН визнає відповідальність за злочини нацистів.

«Для нас, німців, це — привід для сорому», — сказала Меркель і згадала про мільйони жертв Другої світової війни на російській, українській і білоруській територіях, а також у країнах Балтії.

Крім того, Меркель відзначила політику президента СРСР Михайла Горбачова, з якою Німеччина змогла мирно возз’єднатися в 1990 році.

Нарешті, канцлер ФРН згадала недавні події на пострадянському просторі, зокрема, висловила жаль щодо того, що «активність громадянського суспільства в Росії, а також у Білорусі, останнім часом обмежена — більш того, стала неможливою».

«Коли мирні демонстранти і неугодні представники опозиції опиняються за ґратами, це накладає важкий відбиток на наші відносини», — резюмувала Меркель.

Нагадаємо, що російські паспорти отримали 630 тисяч жителів ОРДЛО. Видача паспортів РФ є серйозною підставою для переговорів про внесення змін до Мінських угод.

Також повідомлялося, що в G7 закликали до швидкого проведення місцевих виборів на Донбасі. Посли G7 заявили про успішність проведеної в Україні виборчої реформи і модернізації ЦВК.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар