MH17: РФ відмовила Нідерландам у допиті командира зенітної бригади
25.4 C
Киев
11.08.2022
Новини світу

MH17: РФ відмовила Нідерландам у допиті командира зенітної бригади

MH17: РФ відмовила Нідерландам у допиті командира зенітної бригади

Фото: gp.gov.ua Росія відмовила Нідерландам у допиті командира зенітної бригади у справі MH17

Сергій Мучкаєв влітку 2014 року командував 53-ю зенітною ракетною бригадою ЗС РФ, що базується в Курську.

Росія відхилила запит Нідерландів у справі MH17 про опитування Сергія Мучкаєва, який влітку 2014 року командував 53-ю зенітною ракетною бригадою ЗС РФ, що базується в Курську. Про це заявив суддя Хендрік Стейнхейс під час слухання, повідомляє ТАСС у середу, 8 грудня.

Запит направили РФ на початку листопада, відповіли на нього 3 грудня. Суддя констатував, що Росія відмовилася від співпраці, пославшись на те, що Мучкаєв нібито має військову секретну інформацію, і його опитування як свідка може призвести до розкриття цієї інформації і тим самим «завдати шкоди життєво важливим інтересам РФ».

«На основі цього судовий слідчий дійшов висновку, що опитування Мучкаєва неможливе, і закрило досьє», — сказав Стейнхейс.

Наразі прокуратура може представити свій обвинувальний акт — це може бути зроблено під час сесії слухань, запланованих на 20-22 грудня.

Зазначимо, що на опитуванні Мучкаєва наполягав захист Олега Пулатова, який проходить одним із обвинувачених у справі. Адвокат Сабіна тен Дуссхате наголошувала, що важливість його свідчення важко переоцінити.

Нагадаємо, що раніше у справі MH17 подали понад 300 позовів. Гаазький суд отримав уже 301 позов про компенсації від родичів жертв аварії рейсу MH17.

Також ЗМІ повідомляли, що Нідерланди готують ще один суд проти Росії у справі катастрофи MH17 — за лінією Міжнародної організації цивільної авіації ICAO.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар