18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Ми все одно повернемо землю народу, — голова Держгеокадастру про можливе скасування земельної реформи

Ми все одно повернемо землю народу, - голова Держгеокадастру про можливе скасування земельної реформи

Роман Лещенко. Фото: AgroPortal

За словами Лещенка, ВРУ, президент та Кабмін робитимуть все, щоб з 2021 року запустити державний геопорта

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко заявив, що якщо Конституційний суд України ухвалить рішення про скасування земельної реформи, влада не зупинить процес передачі землі громадам. Верховна Рада, президент та Кабінет міністрів будуть рухати питання відновлення законодавчих актів, сказав він на брифінгу в Києві щодо розгляду КСУ питання, яке стосується реалізації земельної реформи в Україні.

«Суд почав розгляд питання земельної реформи з порушенням закону про КСУ та його регламенту. Це правове свавілля може призвести до дуже серйозних наслідків для держави. Те, що зараз відбувається, це ігнорування діючого законодавства», — зазначи Лещенко.

На його думку, спроба скасування реформи зумовлена «бажанням старих політиків, представників фракцій» заблокувати передачу земель громадам.

«Навіть якщо КСУ буде блокувати законодавчі ініціативи базової інституційної реформи для країни… Цей процес незворотній. Навіть якщо буде скасована земельна реформа, Верховна Рада, президент і уряд буде рухати питання відновлення законодавчих актів та робитимуть все, щоб з 2021 року запустити державний геопортал. Ми все одно повернемо землю народу», — наголосив голова Держгеокадастру.

Нагадаємо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів, голосування відбулося 31 березня о 00:42.

Але у Верховній Раді заблокували підписання законопроєкту про ринок землі, прийнятого парламентом у ніч на 31 березня, зареєструвавши постанови про скасування результатів голосування.

Згодом, на позачерговому засіданні 13 квітня народні депутати розблокували підписання законопроєкту про ринок землі. Парламент розглянув і відхилив 13 постанов про скасування закону.

28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі. Незгодні із цим рішенням нардепи звернулися до КСУ.

Сьогодні, 2 листопада, збори суддів Конституційного суду України скасували через екстрений розгляд конституційності закону про ринок землі. Засідання почалося о 12:00, проте невідомо, у зв’язку з чим виникла така негайна необхідність у розгляді даного питання.

Своєю чергою, лідер парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія повідомив, що КСУ не розглядав закон про ринок землі в цілому, а лише 13-14 статті, які пов’язані із ринком землі.

Источник

Залишити коментар