Міністр повідомив, коли можна буде жити в Чорнобилі
18 C
Киев
03.08.2021
Без рубрики

Міністр повідомив, коли можна буде жити в Чорнобилі

Міністр повідомив, коли можна буде жити в Чорнобилі

Фото: Getty Images У Чорнобильській зоні відчуження можна буде жити після 2070 року

Глава Мінприроди розповів також, які роботи незабаром слід провести поблизу четвертого енергоблоку ЧАЕС.

 

Через півстоліття у 30-кілометровій Зоні відчуження можна буде жити без будь-яких обмежень, при цьому в 10-кілометровій зоні непридатні умови для життя збережуться назавжди. Про це заявив глава Мінприроди Роман Абрамовський в інтерв’ю журналу Фокус, опублікованому в п’ятницю, 6 листопада.

 

«У 10-кілометровій зоні ніколи не будуть жити люди, але 30-кілометрова повинна стати звичайною українською землею без обмежень через 50-60 років. За нашими прогнозами, за цей час радіоактивність елементів і конструкцій значно знизиться, а надзвичайно активні елементи сховаємо в геологічне сховище», — інформував міністр.

 

Також він розповів, що незабаром потрібно оновити нестабільні конструкції всередині нового конфайнменту.

 

«Це потрібно зробити, оскільки, якщо щось впаде і підніметься курява, рівень радіації підвищиться, неможливо буде зайти в арку у звичайних засобах захисту, доведеться задіяти маніпулятори», — пояснив Абрамовський.

 

Глава відомства анонсував, що в 2080 році необхідно буде дістатися до четвертого енергоблоку ЧАЕС, щоб витягти з нього всі активні паливні елементи, а потім, відкотивши конфайнмент, розібрати укриття.

 

Як повідомлялося, в Чорнобильській зоні відчуження вперше провели випробування автономного робособаки Spot американської компанії Boston Dynamics. Spot, зокрема, виміряв радіацію в пунктах локалізації та захоронення відходів Рудий ліс, Підлісний та Буряківка.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар