18.4 C
Киев
17.05.2021
Новини України

Мін’юст відмовляється виконувати рішення ОАСК щодо Ситника

Мін'юст відмовляється виконувати рішення ОАСК щодо Ситника

Фото: nabu.gov.ua Артем Ситник продовжує керувати НАБУ

Відомство не може вносити зміни в Реєстр, щоб виконати рішення Суду, пояснив Денис Малюська.

 

Міністерство юстиції не може внести зміни у Єдиний держреєстр відомостей про Артема Ситника як про директора Національного антикорупційного бюро. Мін’юст заявив про відсутність повноважень і правових підстав для цих змін. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook міністр юстиції Денис Малюська.

 

Він написав, що відомство не може вносити зміни у Реєстр, щоб виконати будь-яке рішення Конституційного суду України або інше рішення.

 

«Зміни в інформацію, що міститься в реєстрах, вносяться державними реєстраторами, а Мін’юст тільки розглядає скарги на дії реєстраторів і вносить дані в ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг», — йдеться в повідомленні.

 

За словами міністра, питання, чи є НАБУ органом виконавчої влади, чи ні, однозначно і до кінця не вирішене.

 

«КСУ у своєму рішенні вказав, що у НАБУ є ознаки центрального органу виконавчої влади, проте чіткої тези про те, що це все-таки орган виконавчої влади, — немає», — додав Малюська.

 

Напередодні, ОАСК дав вказівку Мін’юсту внести зміни у Єдиний державний реєстр юридичних осіб на підставі рішення КСУ про звільнення Ситника.

 

Нагадаємо, у липні НАБУ опублікувало аудіозаписи розмов нібито суддів Окружного адміністративного суду Києва, які фігурують у справі про втручання Суду в роботу інших органів влади.

 

Також, КСУ визнав неконституційним указ екс-президента Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором НАБУ.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар