8.9 C
Киев
23.04.2021
Новини світу

Минулий рік був найспекотнішим за 150 років

Минулий рік був найспекотнішим за 150 років

2020 рік став найспекотнішим за 150 років

У 2020 році температура била рекорди не тільки влітку, а й в інші сезони, заявили експерти.

 

2020 рік став для Європи найспекотнішим в історії метеоспостережень. Про це повідомляє Reuters у четвер, 22 квітня.

 

«У Європі температура була підвищеною в усі пори року», — сказала старший науковий співробітник програми спостереження за Землею ЄС Copernicus Earth Фрея Вамборг на екологічному саміті в США.

 

Минулий рік виявився найтеплішим починаючи з 1850 року. У 2020 році середньорічна температура в Європі була як мінімум на 0,4 градуса за Цельсієм вищою, ніж в попередні п’ять найтепліших років. При цьому всі вони припали на останнє десятиліття.

 

Середня температура взимку була на 3,4 градуса вищою. Літо теж виявилося найспекотнішим в історії, хоча теплові хвилі були не такими інтенсивними і тривалими, як в останні роки, але в Скандинавії та Франції були зафіксовані спалахи рекордної спеки.

 

У свою чергу, ситуацію в Арктиці Вамборг назвала «вражаючою». Експерт також відзначила лісові пожежі в Сибіру, які були викликані екстремально високими температурами і зниженням рівня снігового покриву. Загалом температура в Сибіру була на 4,3 градуса вищою за середню за 1981-2020 роки.

 

Нагадаємо, що раніше світові лідери виступили на саміті з питань клімату. В рамках кліматичного саміту виступили лідери США, Китаю, Франції, Німеччини, Росії, Індії, Канади, Японії та ін.

 

Також в ООН заявили, що потрібна глобальна коаліція за нульові викиди вуглецю. Уряди країн вже мають вживати заходів щодо запобігання подальшим змін клімату й адаптації до наявних змін, вважає Генсек ООН.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар