18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Місцеві вибори 25 жовтня загалом відповідали стандартам чесних і демократичних виборів, – КВУ

Місцеві вибори 25 жовтня загалом відповідали стандартам чесних і демократичних виборів, – КВУ

Вибори завершилися
Фото з відкритих джерел

Втім були факти й підкупу, фальсифікації та інші порушення у день виборів

Місцеві вибори 25 жовтня в цілому відповідали стандартам чесних і демократичних виборів, повідомив голова громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель, передає «Радіо Свобода».

«За оцінкою КВУ, день голосування на місцевих виборах в цілому відповідав стандартам чесних і демократичних виборів… Однак, низка повідомлень наших спостерігачів про порушення виборчого законодавства дають підстави говорити про те, що в день голосування мало місце використання технологій прямого й непрямого підкупу, окремі факти спроб фальсифікацій результатів голосування, а також технології, які пов’язані з виборчими «туристами», що в окремих громадах могло мати суттєвий вплив на результати волевиявлення», – повідомив Кошель.

Втім, за його словами, ініційоване президентом опитування призвело до низки конфліктів та окремих фактів порушення виборчого законодавства в день голосування.

Зокрема, спостерігачі КВУ зафіксували кілька фактів, які свідчать про те, що опитування проводилося безпосередньо у приміщенні дільниць для голосування. Крім того, фіксувались непоодинокі приклади, коли тим, хто проводив опитування, перешкоджали. Зокрема були випадки, коли на них чинився тиск і висловлювалися образи в їхній бік, через що деякі інтерв’юери були змушені залишити територію біля виборчої дільниці, додав Кошель.

«Президентське опитування повністю змінило акцент виборчої кампанії і, на нашу думку, достатньо суттєво вплинуло на якість виборів і на змістовний бік в останній тиждень кампанії. Тому ми закликаємо в подальшому відмовлятися від експериментів, пов’язаних з проведенням так званих опитувань, і повертатися реальних механізмів народовляддя», – зауважив Кошель.

За даними КВУ, 25 жовтня на виборчих дільницях працювали близько 1,5 тисячі спостерігачів від організації, також 200 осіб – у складі мобільних груп, які реагували на факти порушень виборчого законодавства і відвідували дільниці.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за день голосування на місцевих виборах правоохоронні органи відкрили 159 кримінальних проваджень за фактами порушень. Якими були найпоширеніші порушення виборчого процесу, читайте за посиланням.

Источник

Залишити коментар