Місцеві вибори: другий тур в деяких ОТГ відбудеться на початку грудня
16.7 C
Киев
04.08.2021
Без рубрики

Місцеві вибори: другий тур в деяких ОТГ відбудеться на початку грудня

Місцеві вибори: другий тур в деяких ОТГ відбудеться на початку грудня

Фото: Getty Images Другий тур виборів в деяких ОТГ пройде на початку грудня

В ОПОРІ заявили, що дата оголошення результатів є гнучкою, оскільки територіальні виборчкоми мають 12 днів на підписання фінальних протоколів.

У найбільш конфліктних об’єднаних територіальних громадах другий тур місцевих виборів може відбутися на початку грудня. Про це заявила глава громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська у Facebook в п’ятницю, 30 жовтня.

За словами Айвазовської, дата оголошення результатів є гнучкою, оскільки територіальні виборчі комісії мають 12 днів на їхнє встановлення та підписання фінальних протоколів.

«Максимум на один день територіальна комісія може продовжити цей термін. Тому це відбудеться до 7 листопада», — написала вона.

Айвазовська додала, що другий тур виборів в громадах від 75 тисяч виборців пройде залежно від того, коли ТВК встановить результати першого туру голосування.

«Ці дати в різних громадах можуть бути різними», — пояснила Айвазовська та продовжила, що другий тут можуть призначити на 15, 22 і 29 листопада.

При цьому не варто забувати про ймовірність, що конкуренти можуть почати певні судові процеси, які будуть затягувати встановлення результатів.

«І для цього є певні терміни, визначені в законі. Це до 5 днів на оскарження рішення ТВК кандидатами. Суд в кращому випадку буде приймати рішення до 2 днів, але у нас ще є апеляція — плюс два дні. Тому… повторне голосування в найбільш конфліктних громадах може відбутися в першу неділю грудня», — резюмувала експерт.

Раніше в НАЗК заявили, що переможці місцевих виборів не зможуть почати роботу. Конституційний суд позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, необхідних для спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади.

Місцеві вибори: Більшість тих, хто проголосував, старші за 50 років

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар