Місцеві вибори вже цієї неділі: у Зеленського розповіли все про голосування
17.9 C
Киев
03.08.2021
Без рубрики

Місцеві вибори вже цієї неділі: у Зеленського розповіли все про голосування

У Зеленського виклали все про місцеві вибори

Скринька для голосування, скріншот відео

Скринька для голосування, скріншот відео

Вже цієї неділі, 25 жовтня, відбудуться місцеві вибори. Оскільки до законодавства вносилися значні зміни, ці вибори можуть спантеличувати своєю незвичністю. 

Читайте Знай в Google News!

На офіційному порталі партії “Слуга Народу” виклали коротку пам’ятку, яка допоможе знавігуватися на виборах. 

Кого обираємо?

Обиратимемо сільських, селищних, міських голів; депутатів обласних та районних у містах рад, Київської міської ради та Київського міського голову.  Окрім того, оскільки новий адміністративно-територіальний устрій, затверджений Кабінетом Міністрів, налічує 1439 територіальних громад, там вперше проведуть вибори. Обиратимуть сільських, селищних, міських і районних. 

Голосування на виборах, фото: кадр з відео

Голосування на виборах, фото: кадр з відео

Чи вибори проведуть усюди?

Ні. Не проводитимуться на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької і Луганської областей. Не буде виборів до обласних рад Донецької і Луганської областей. До місцевих рад не відбудуться також у десяти сільських, селищних, міських громадах Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та у восьми – Сєвєродонецького та Щастинського районів Луганської області.

Яка система обрання депутатів?

У містах і громадах, де мешкають менше 10 тисяч виборців, кандидати можуть балотуватися від партії, або йти самовисуванцями. Їх обиратимуть за мажоритарною системою: перемагають ті, хто набрав найбільшу кількість голосів. Територія громади ділиться на округи, в кожному – обирають від двох до чотирьох депутатів.

У громадах, де мешкає понад 10 тисяч виборців, кандидати висуватимуться лише від партій – але не обов’язково мають бути їх членами. Голосувати будемо як за партію, так і за конкретного кандидата від неї. Для цього треба буде вписати його номер у трафарет поруч із назвою партії в бюлетені. Пам’ятайте, що виборчі списки – відкриті, тож своїм голосом ви можете «підняти» конкретного кандидата у списку партії.

Вперше на цих виборах існуватиме таке поняття, як обов’язкова ґендерна квота. Ідея полягає в тому, що серед кожних п’яти кандидатів у списку партії має бути щонайменше дві особи іншої статі. 

Як визначатимуть переможців на посаду місцевого голови?

У громадах, де налічується менше 75 тисяч виборців, міські, сільські та селищні голови обираються за мажоритарною системою відносної більшості. Тобто перемагає кандидат, який отримав більшість голосів виборців.

А от у великих містах і громадах, де виборців більше 75 тисяч, кандидату для перемоги потрібно набрати 50% плюс 1 голос. Інакше – проводиться другий тур виборів. 

Чи є нововведення про заповнення бюлетенів?

Для виборів міських, сільських та селищних голів правила не змінилися, вам як завжди треба поставити галочку навпроти прізвища. А ось для усіх інших випадків — змінилися.

Аркуш розділений на кілька частин: зліва — назви партій, справа — пронумерований список кандидатів від цих партій, по центру — два порожніх квадрати для позначок.

 У переліку партій зліва оберіть ту, якій хотіли б віддати свій голос. Поставте позначку в порожньому квадраті біля назви вашої політсили. А в сусідній квадрат з трафаретом впишіть номер кандидата від партії. Якщо хочете підтримати партію загалом, а не конкретного кандидата — ставте галочку і не пишіть цифру.

Обов’язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Знай писав, що депутат Львівської міськради та керівник організації» Варта 1 » Ігор Зінкевич заявив про участь у виборах мера Львова. 

Також Знай повідомляв, що у Львові від чинного мера Андрія Садового біжать депутати в партію » Слуга народу». 

Нещодавно Знай передавав, що мер Дніпра Борис Філатов прокоментував кандидатів на посаду міського голови від » Слуги народу». 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар