5.1 C
Киев
28.03.2021
Новини України

Мішель поділився враженнями від Донбасу і Майдану

Мішель поділився враженнями від Донбасу і Майдану

Фото: president.gov.ua Президент Євроради розповів про свої враження від Донбасу і Майдану

Шарль Мішель відвідав Меморіал на Майдані і сказав, що «відчув міцний зв’язок між Європейським Союзом і Україною».

Євросоюз підтримує Україну, її суверенітет і територіальну цілісність. Про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель на прес-конференції в Києві у середу, 3 березня.

За його словами, під час відвідування Донбасу і Меморіального комплексу на Майдані Незалежності він краще зрозумів мотивацію української євроатлантичної інтеграції.

«Хочу скористатися нагодою, щоб висловити власні емоції щодо загибелі людей, які боролися за гідність українців і самої України. На меморіалі, який я відвідав, відчув міцний зв’язок між Європейським Союзом і Україною, заснований на спільних цінностях свободи і демократії», — сказав Мішель.

Також він поділився враженнями від поїздки на Донбас напередодні.

«Учора ми відвідали Донбас, і я побачив на власні очі руйнівні наслідки семирічної агресії і конфлікту з Росією, як це вплинуло на життя людей. Це дуже трагічна ситуація, що люди продовжують вмирати в цій війні на європейському континенті в 2021 році… Повне виконання Мінських угод є дуже серйозним інструментом для того, щоб досягти миру», — додав дипломат.

Мішель знову нагадав позицію Євросоюзу про те, що Росія є не посередником, а стороною конфлікту на Донбасі, і ЄС буде продовжувати дипломатичні зусилля, щоб відновити суверенітет України, зокрема, закликати Росію використовувати свій вплив на збройні формування, які вона підтримує.

«Будь-яка країна повинна сама вибирати курс свого розвитку. Україна вільно вибрала свій євроатлантичний курс. Україна в рамках Угоди про асоціацію погодилася запроваджувати реформи, і тисячі українських компаній отримують зараз можливість експортувати в ЄС. Ми будемо продовжувати таку співпрацю, разом просувати розвиток цифрової економіки та зеленого порядку денного», — наголосив президент Євроради.

Водночас Мішель окремо наголосив на необхідності для України продовжувати рішучу боротьбу з корупцією і готовність ЄС надати допомогу в цих зусиллях. Така боротьба повинна повернути довіру українців до судової системи і виправдати очікування людей, які боролися за демократичні зміни на Майдані.

Нарешті, Мішель наголосив, що ЄС продовжить тісно і ефективно співпрацювати з Україною, в тому числі в питаннях, пов’язаних з деокупацією Криму.

Нагадаємо, що напередодні президент Європейської ради прибув в Україну. Шарль Мішель відвідав Донбас і взяв участь в форумі Україна 30 з питань судової реформи.

Також повідомлялося, що президент Володимир Зеленський обговорив судову реформу з Мішелем. Глава Європейської Ради нагадав про важливість судової реформи і пообіцяв допомогу ЄС в цьому питанні.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар