Молчанов про звільнення утримуваних осіб: Опозиція робить те, чого не може зробити влада
1.8 C
Киев
28.02.2021
Політика

Молчанов про звільнення утримуваних осіб: Опозиція робить те, чого не може зробити влада

Молчанов про звільнення утримуваних осіб: Опозиція робить те, чого не може зробити влада

Кирило Молчанов
Фото з відкритих джерел

Сьогодні українська опозиція виконує те домашнє завдання, яке не може зробити чинна влада – пропонує варіанти та кроки щодо звільнення і обміну утримуваних осіб.

Про це в ефірі телеканалу  «112 Україна» заявив політолог Кирило Молчанов.

Експерт прокоментував односторонню передачу Україні утримуваних осіб з ОРДЛО,  зазначивши, що канал комунікації між українською владою і російською не працює, натомість функції влади сьогодні виконують опозиційні політики.

«Є повна криза після останньої зустрічі в Парижі на рівні голів держав Нормандського формату. Мінська контактна група після того, як звідти по суті викинули Фокіна, який пропонував хоч якісь ініціативи, також перетворилася на «фількіну грамоту», тому в таких умовах це, напевно, можна назвати партійною дипломатією, коли представники «Опозиційної платформи – За життя» і Медведчук домовилися, маючи контакти ще з попередніх своїх процесів, з представниками невизнаних утворень, щоб вони як жест доброї волі передали в односторонньому порядку людей», – зазначив політичний експерт.

Кирило Молчанов продовжив, що в подальшому такі дії опозиції можуть спонукати до двостороннього діалогу та можуть стати зрушенням із мертвої точки в гуманітарних питаннях.

«Навіть такі жести є великим плюсом і було би добре, щоб вони потім мали зворотні наслідки з української сторони», – сказав Молчанов.

Разом з тим він зауважив, що ця ситуація чітко окреслює те, що українська влада не сильно хоче й не сильно може домовлятися. Ба більше, це вкотре підтверджує той факт, що вона не буде виконувати Мінські угоди.

Натомість опозиційні сили, зокрема, Віктор Медведчук, підкреслив Молчанов,  вкотре показав, що у нього є свої напрацювання та контакти ще з 2014-го року, йому довіряє «інша сторона» і його кроки більш корисні, ніж кроки всієї Мінської групи.    

«Це по суті модель такої партійної дипломатії, що опозиція робить те, що не робить українська влада. Вона виконує це «домашнє завдання», пропонує варіанти, пропонує кроки щодо обміну з Росією», – прокоментував політолог і додав, що не лише у питанні визволення утриманих осіб опозиціє показує чітко кроки та дії, а й в інших нагальних питаннях країни, зокрема, тарифів.

Нагадаємо, раніше політичний експерт та заслужений журналіст України Володимир Кацман заявив, що роль голови політради партії «Опозиційна платформа — За життя», народного депутата Віктора Медведчука в процесі звільнення утримуваних осіб є ключовою і це визнають всі сторони конфлікту.

Источник

Залишити коментар