Морякам скасували періодичну переатестацію
22.3 C
Киев
30.07.2021
Без рубрики

Морякам скасували періодичну переатестацію

Морякам скасували періодичну переатестацію

Фото: Думская Моряки віддавна скаржилися на корупцію у сфері переатестації

Відтепер українським морякам не треба повторно періодично підтверджувати свою кваліфікацію.

 

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 29 червня, 330 голосами в першому читанні і в цілому ухвалила законопроект №3944, яким скасовується обов’язкова періодична переатестація моряків.

 

Згідно з пояснювальною запискою, законодавство України не визначає для моряків альтернативних способів повторного підтвердження диплома, а встановлює обов’язкові вимоги про проходження курсів підвищення кваліфікації та обов’язкового складання кожним моряком іспитів у державних кваліфікаційних комісіях.

 

Отже, моряки, переважна більшість із яких мають підтверджений стаж роботи на суднах і сучасні знання та практичні навички, змушені в обов’язковому порядку складати іспити в ДКК, «безпідставно витрачаючи при цьому кошти і час своєї відпустки між рейсами».

 

Також наголошується, що повторне підтвердження кваліфікації моряків створює значне навантаження на посадових осіб Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків, а саме — збільшується кількість осіб, яких залучають для прийняття іспитів, що поєднано з низьким рівнем застосування сучасних інформаційних технологій під час обробки документів. Це призводить до утворення штучних черг для складання іспитів у ДКК.

 

Цей закон пропонує прибрати вимогу про обов’язок періодично переатестовуватися.

 

Повторне підтвердження диплома моряка дозволяється не більше ніж через 5 років з дати видачі попереднього підтвердження без складання іспитів у державній кваліфікаційній комісії, коли дотримано таких вимог:

 

  • є придатність для роботи на суднах за станом здоров’я;
  • є підтверджені діючі свідоцтва про обов’язкову підготовку, яка є необхідною для диплома і яку схвалено;
  • є стаж роботи на суднах, який підтверджено центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику на морському і річковому транспорті, і водночас зафіксовано виконання функцій, які є відповідними до диплома, строком не менш ніж загалом 12 місяців з попередніх 5 років або сумарно трьох місяців з попередніх шести місяців перед повторним підтвердженням диплома (чи еквівалентного), або є стаж роботи на судні після проходження курсу або курсів підготовки, які схвалено, або є стаж роботи, який завершено і підтверджено на судні з одночасним виконанням функцій, які виконували відповідно до наявного диплома протягом не менше трьох місяців на позаштатній посаді чи на посаді члена командного складу, що є нижчою від тієї, яку передбачено за цим наявним дипломом, у разі безпосереднього зайняття посади, для якої цей диплом є дійсним.

 

Повторне підтвердження диплома для роботи на танкерах потрібно здійснювати не більше ніж через 5 років без складання іспитів за наявності стажу роботи на судні протягом сумарно не менше трьох місяців з попередніх 5 років чи після успішного закінчення навчального курсу чи курсів, які схвалено.

 

Водночас позбавлення звання та вилучення диплома чи кваліфікаційного свідоцтва допускає лише рішення суду.

 

Нагадаємо, наприкінці травня в Одесі провели масові обшуки в комерційних навчальних центрах для моряків у справі про вимагання грошей за сертифікати й успішне складання кваліфікаційного іспиту.

 

А перед цим моряки провели акцію біля посольства США в Києві із проханням допомогти вирішити ситуацію з корупцією в галузі.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар