Москва і Вашингтон почали роботу над ДСНВ - МЗС РФ
1.9 C
Киев
08.03.2021
Новини світу

Москва і Вашингтон почали роботу над ДСНВ — МЗС РФ

Москва і Вашингтон почали роботу над ДСНВ - МЗС РФ

Фото: AP

Дія договору закінчується 5 лютого. Вашингтон запропонував продовжити його на п’ять років.

 

У МЗС Росії оголосили про початок роботи експертів над продовженням терміну дії Договору про стратегічні наступальні озброєння (ДСНВ). Про це в понеділок, 25 січня, розповіла офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, повідомляє Інтерфакс.

 

«Експерти активно працюють на цьому напрямку, це практична робота, і вона стартувала», — сказала вона.

 

Говорячи про перспективи відносин з новою адміністрацією США, Захарова зазначила: «Ми виходимо з того, що наші відносини повинні бути поліпшені, і є маса сфер, де ми просто зобов’язані це зробити: це і питання міжнародної стабільності, і безпеки, проблематика роззброєння, і, звичайно, питання, які безпосередньо пов’язані з життям і спілкуванням громадян двох країн».

 

Нагадаємо, 21 січня прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що адміністрація Джо Байдена запропонує Москві продовжити Договір про СНО-3 на п’ять років.

 

За Трампа США назвали умовою продовження СНО-3 те, що обидві країни тимчасово заморозять розміри ядерних арсеналів. У Росії на цю пропозицію американської сторони відповіли відмовою, назвавши її «неприйнятною».

 

Пізніше президент Росії Володимир Путін запропонував продовжити СНО-3 на рік без додаткових умов. За його словами, МЗС РФ повинне сформулювати офіційну позицію Москви за договором, щоб отримати від США «чітку відповідь»

 

ДСНВ-3 — договір між Росією і США про взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь. Підписаний 8 квітня 2010 року і набув чинності 5 лютого 2011 року. Термін дії договору вичерпується 5 лютого 2021 року.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар