Мовний омбудсмен розповів, яких чиновників зобов'яжуть здати іспит з української мови
3.2 C
Киев
09.05.2021
Політика

Мовний омбудсмен розповів, яких чиновників зобов’яжуть здати іспит з української мови

Мовний омбудсмен розповів, яких чиновників зобов'яжуть здати іспит з української мови

Тарас Кремінь
Фото з відкритих джерел

Іспит повинні будуть здавати особи, які претендують стати депутатами чи міністрами

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, кого з чиновників зобов’яжуть здавати іспит з української мови з 2021 року. Про це повідомляє Урядовий портал. 

Як зазначається, 16 липня 2021 набирає чинності норма закону про те, що державні службовці повинні підтвердити рівень володіння українською мовою. У зв’язку з ким кожен претендент на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування буде зобов’язаний здавати іспит на знання мови.

«Тобто всі ті, хто має намір стати народним депутатом в наступному скликанні, хто захоче працювати міністром або, скажімо, уповноваженим по захисту державної мови, повинні підтвердити своє знання української мови на іспиті», — пояснив Кремінь.

«Якщо є намір претендувати на якісь посади, або — готуйтесь, тренуйтесь, наймайте вчителів, або — вибачайте, як-то кажуть», — наголосив Уповноважений.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що з 2021 року випускники шкіл обов’язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики, однак проходитимуть тестування з цього предмета різного рівня складності.

Источник

Залишити коментар