МОЗ розробило чотири плани дій щодо COVID-19
17.7 C
Киев
04.08.2021
Без рубрики

МОЗ розробило чотири плани дій щодо COVID-19

МОЗ розробило чотири плани дій щодо COVID-19

Фото: MRPL.city У МОЗ готують для лікарів «протоколи вибору» пацієнтів, яких лікувати

Найгірший із чотирьох сценаріїв передбачає збільшення добового приросту кількості хворих до 20 тисяч на добу. Тоді медикам доведеться вибрати, кого з пацієнтів рятувати.

 

У МОЗ розробили плани дій на чотири сценарії поширення COVID-19 в Україні. Найгірший з них передбачає понад 20 тисяч хворих на добу. Про це в ході брифінгу в п’ятницю, 23 жовтня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

 

Він розповів, що в МОЗ розробили різні сценарії розвитку подій — у тому числі, і сценарії різкого зростання кількості хворих, і реагування медичної системи.

 

«Коли ми говоримо про реагування системи охорони здоров’я, ми чітко усвідомлюємо, що кількість ліжок, яку ми можемо відвести під лікування хворих на COVID-19, обмежена 52 тисячами. Тому що у нас інші хвороби не робили канікул», — сказав Степанов.

 

Він пояснив, що здатність медичної системи надавати допомогу оцінюється, виходячи з кількості хворих за добу, з яких віднімається кількість (відсоток) тих, кого можуть госпіталізувати.

 

Степанов також розповів про чотири «рівні» поширення хвороби.

 

Перший рівень — той, на якому Україна перебуває зараз, до восьми тисяч хворих на добу. На цьому рівні влада нарощує кількість ліжок у лікарнях і здатність медичної системи лікувати хворих.

 

Другий рівень — коли добовий приріст хворих зросте до 10 тисяч осіб. Тоді МОЗ планує ввести практично всі 52 тисячі ліжок і може почати в деяких регіонах розгортати мобільні госпіталі.

 

Третій рівень — до 15-ти тисяч нових хворих на добу. На ньому МОЗ буде змушене «ввести практично повний перелік обмежень, який передбачає червона зона, по всій країні».

 

В такому разі не виключено розгортання мобільних госпіталів, повна мобілізація лікарів і медичних працівників, включаючи навіть інтернів.

 

Четвертий рівень — коли кількість хворих може дійти до 20 тисяч на добу, а заповненість «ліжкового фонду» може скласти до 100%.

 

За словами Степанова, в такому випадку МОЗ буде змушене «вводити так звані протоколи вибору», коли лікар визначає, кого з хворих рятувати.

 

При цьому глава МОЗ підкреслив, що кількість медпрацівників обмежена, їх не можна «імпортувати» звідкись у критичній ситуації.

 

До слова, у Франції сьогодні заявили про понад 41 тисячу заражень за добу.

 

В Україні цей показник вже кілька днів оновлює антирекорд і сьогодні досяг позначки в 7,5 тисячі.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар