МОЗ закупить дорогі ліки для дітей
15.8 C
Киев
28.09.2022
Новини України

МОЗ закупить дорогі ліки для дітей

МОЗ закупить дорогі ліки для дітей

Фото: ТСН Україна вперше за бюджетні кошти закупить найдорожчі у світі ліки

Ліки для лікування спинально-м’язової атрофії закуповуватимуть за договорами керованого доступу.

 

У держбюджеті України на 2022 рік передбачено 300 мільйонів гривень для закупівлі препаратів на лікування спінально-м’язової атрофії (СМА).

 

«В Україні вперше закуповуватимуть ліки для СМАйликів за державний бюджет», — йдеться у повідомленні громадського руху «Діти ми встигнемо» у Facebook.

 

Наголошується, що ліки закуповуватимуть за договорами керованого доступу. Ціна закупівель не розголошується.

 

Як пише УНІАН, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від Слуги народу Михайло Радуцький сказав, що вперше за 30 років медицина отримала такий «збалансований та підвищений бюджет».

 

«Вперше за таку кількість років збільшено в рази фінансування закупівлі ліків для людей з орфанними захворюваннями. Навіть СМА, на яку взагалі ніколи не закладалися гроші, завдяки прийняттю закону 300 мільйонів додали», — заявив Радуцький.

 

СМА – це рідкісне генетичне захворювання, що призводить до порушення функцій нервових клітин спинного мозку та м’язової атрофії. Хвороба вражає м’язи, що відповідають за ковтання, утримання голови, рух та дихання. В Україні на неї хворіють понад 200 дітей.

 

СМА піддається лікуванню, але для цього потрібен найдорожчий в історії світової фармакології препарат – Zolgensma. Ліки вартістю понад 2 мільйони доларів за 1 дозу два роки тому схвалили у США.

 

Раніше повідомлялося, що в Україні випробовують нові ліки.

Кабмін розширив список COVID-медикаментів

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар