Мусульмани рохінджа у суді вимагають від Facebook $150 млрд
24.3 C
Киев
19.08.2022
Новини світу

Мусульмани рохінджа у суді вимагають від Facebook $150 млрд

Мусульмани рохінджа у суді вимагають від Facebook $150 млрд

У Бангладеш проживає близько мільйона біженців рохінджа

Facebook роками дозволяв поширювати мову ворожнечі і насильства проти етнічної меншини, яку переслідують у М’янмі, стверджують рохінджа.

 

Десятки представників мусульманської народності рохінджа у Великій Британії та США подали в суд на соцмережу Facebook і вимагають більше 150 млрд доларів компенації. Про це повідомляє ВВС у вівторок, 7 грудня.

 

Зокрема, рохінджа стверджують, що Facebook роками дозволяв поширювати мову ворожнечі і насильства проти етнічної меншини, яку переслідують у М’янмі.

 

 

 

У Сан-Франциско, США, адвокати подали юридичну скаргу на Facebook. Компанію звинувачують у тому, що вона нібито «бажає продати життя народності рохінджа заради кращого проникнення на ринок у невеликій країні Південно-Східної Азії».

 

Позивачі посилаються на повідомлення в соціальній мережі, що з’явилися під час розслідування агентства Reuters, зокрема, у 2013 році, в яких наголошувалося: «Ми маємо боротися з ними так, як Гітлер боровся з євреями». В іншому повідомленні говорилося: «Налийте паливо і підпаліть, щоб вони могли швидше зустрітися з Аллахом».

 

У Великій Британії юридична фірма, яка представляє інтереси деяких біженців, написала Facebook листа, в якому стверджує, що соцмережа «підсилила розпалювання ненависті до народу рохінджа». Також соцмережу звинувачують у тому, що вона «не спромоглася інвестувати» в модераторів, які могли знати про політичну ситуацію в М’янмі. Насамкінець не було видалено повідомлення або облікові записи, які закликали до насильства проти рохінджа.

 

Нагадаємо, у Бангладеш загинули семеро осіб внаслідок нападу на табір біженців рохінджа в місті Кокс-Базар. Нападники когось застрелили, інших зарізали. Зараз у Бангладеш проживає близько мільйона рохінджа.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар