МЗС про звіт Ірану: Сталося непорозуміння
2 C
Киев
24.01.2021
Новини України

МЗС про звіт Ірану: Сталося непорозуміння

МЗС про звіт Ірану: Сталося непорозуміння

Україна досі чекає звіт Ірану про катастрофу літака

Проект технічного звіту щодо катастрофи літака МАУ українській стороні так і не надійшов, підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.

 

Українські ЗМІ повідомили про нібито передачу іранського звіту Україні та іншим державам-учасникам розслідування щодо збитого в небі над Тегераном пасажирського літака МАУ, оскільки відбулося невелике непорозуміння — за звіт була прийнята відеоконференція про технічну сторону справи.

 

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в інтерв’ю ВВС News, опублікованому в понеділок, 28 грудня.

 

«Українській стороні не надходив проект технічного звіту, підготовлений Іраном. Він обіцяє зробити це до кінця цього року. Ми чуємо ці обіцянки вже два місяці», — підтвердив заступник міністра попередню заяву МЗС.

 

Єнін уточнив, що остаточний звіт повинен дати відповідь на питання про технічну справність літака, правильність дій пілотів, взаємодію іранських цивільних фахівців із тегеранського аеропорту і військових, які відповідали за ППО, тощо.

 

Тільки після цього, додав представник МЗС, можна буде говорити про компенсації і притягнення винних до відповідальності.

 

«На жаль, ми змушені констатувати недостачу довіри у відносинах наших держав. Ми пропонували Ірану створити спільну слідчу групу. Наполягали на проведенні спільних слідчих дій — за участю українських та іранських слідчих і прокурорів. Поки що дані ними обіцянки залишилися на папері», — зазначив Єнін.

 

Як повідомлялося, іранська сторона продовжує стверджувати, що передала Україні та іншим країнам остаточний звіт щодо катастрофи літака МАУ, а саме онлайн відеозвіт.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар