МЗС відреагувало на ноту Білорусі для посла України
5.2 C
Киев
24.01.2021
Новини України

МЗС відреагувало на ноту Білорусі для посла України

МЗС відреагувало на ноту Білорусі для посла України

Фото: nk.org.ua У МЗС нагадали, як Білорусь свого часу не реагувала на провокації під стінами українського посольства в Мінську

Україна чітко дотримується положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року і гарантує безпеку іноземних дипломатичних місій на своїй території, заявили в Києві.

 

Виклик посла України Ігоря Кизима в МЗС Білорусі та вручення йому ноти протесту у зв’язку з акціями біля білоруських диппредставництв в Україні — «надмірно емоційна і безпідставна реакція». Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу МЗС у четвер, 26 листопада.

 

«МЗС України прийняв до уваги вручення послу України в Білорусі ноти протесту МЗС Білорусі. Вважаємо реакцію білоруської сторони надмірно емоційною та в цілому безпідставною», — заявили у зовнішньополітичному відомстві.

 

 

Дипломати нагадали, що для України як європейської демократичної держави свобода слова і свобода зібрань мають фундаментальне значення, тому ніяких підстав для обмеження права на мирний протест у цій ситуації не існує. Крім того, правоохоронні органи України вживають належних заходів, щоб на постійній основі, а особливо під час акцій протестів, гарантувати безпеку як учасників акцій, так і посольства Білорусі та його працівників.

 

У цьому контексті в МЗС зазначили, що Україна чітко дотримується положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року і гарантує безпеку іноземних дипломатичних місій на своїй території.

 

«Очікуємо, що білоруська сторона також із належною відповідальністю буде ставитися до своїх міжнародних зобов’язань і не допускати порушень дипломатичного імунітету на подобу безпідставних оглядів дипломатичного автомобіля посла України в Білорусі при перетині українсько-білоруського кордону», — зауважили в МЗС.

 

У відомстві також нагадали, що в період Революції гідності в Україні білоруська сторона не реагувала на провокації громадян, які під стінами українського посольства в Мінську демонстрували свою вкрай недружню позицію до України і обраного українським народом європейського курсу.

 

Нагадаємо, 26 листопада в МЗС Білорусі викликали посла України Ігоря Кизима у зв’язку з «безперервною серією Антибілоруських акцій».

 

Як відомо, після початку протестів у Білорусі 9 серпня під посольством країни в Києві влаштовували акції на підтримку незгодних з результатами виборів білорусів.

 

Також 17 серпня Україна вперше відкликала посла з Білорусі. А 28 серпня стало відомо, що Україна припинила всі контакти з Білоруссю.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар