На Банковій і в НАБУ розглядають питання, як поставити під контроль суддів КСУ, – Журавський
26.3 C
Киев
17.06.2021
Політика

На Банковій і в НАБУ розглядають питання, як поставити під контроль суддів КСУ, – Журавський

На Банковій і в НАБУ розглядають питання, як поставити під контроль суддів КСУ, – Журавський

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський
Фото з відкритих джерел

КСУ зробив правильний крок, переконаний науковець

Сьогодні на Банковій і в НАБУ розглядається питання, як поставити під контроль суддів КСУ. Зокрема, пропонують внести зміни до закону про КСУ, але це нічого не дасть, бо потрібно змінювати Основний закон, а голосів для цього у парламенті не знайдуть.

Про це в ефірі ток-шоу «17» на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Гість ток-шоу нагадав, що Конституційний суд України ухвалив два рішення – про неконституційність указу попереднього президента Петра Порошенка щодо призначення директора НАБУ Артема Ситника і щодо неконституційності самого органу – НАБУ, оскільки це не прерогатива президента, а є прерогативою КМУ. Віталій Журавський наголосив, що рішення КСУ не можна оскаржити, його слів виконувати, адже невиконання тягне за собою кримінал.

«Що зробила влада, що зробила НАЗК? НАЗК почало «наїжджати» на суддів КСУ. Це ж окрема судова гілка влади, суверенна і незалежна, і виконавча влада не має права цього робити. Отримали ляпас цілком законний, правовий. Але я сьогодні аплодую КСУ, тому що КСУ зробив правильний крок, правовий і конституційний крок розірвати оце коло антикорупційних органів з ціллю зовнішнього управління і контролю за політичним класом України. Політичний клас України повинні контролювати не західні так звані партнери, не треті країни, а український народ. Тому рішення щодо НАБУ є конституційним і рішення щодо НАЗК є конституційним», – наголосив гість студії.

Віталій Журавський продовжив: «Сьогодні на Банковій і в НАБУ розглядається питання – я точно знаю, – як поставити під контроль суддів КСУ. Вони хочуть, одні пропонують внести зміни до закону про КСУ, але це нічого не дасть, бо їхні основні функціональні обов’язки виписані у 12 розділі Конституції України, це ж треба міняти Конституцію. Це треба мати 300 голосів. Знайдуть вони 300 голосів? Ні. Окрім того, ще треба мати вердикт між першим і другим, остаточним читанням двічі – вердикт КСУ. Невже КСУ сам собі зробить смерть? Ні».

Нагадаємо, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Источник

Залишити коментар