11.1 C
Киев
12.04.2021
Новини України

На Донбасі розгорнули спостережні групи

На Донбасі розгорнули спостережні групи

Фото: Пресс-центр штаба ООС / Facebook Офіцери української сторони СЦКК ведуть пильне спостереження за діями сепаратистів

Останнім часом почастішали випадки поширення відверто неправдивих звинувачень української сторони у використанні спеціальних автомобілів у військових цілях, відзначили в штабі.

 

Українська сторона Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) розгорнула спеціально створені наглядові групи уздовж всієї лінії розмежування на Донбасі. Про це повідомив прес-центр штабу операції Об’єднаних сил.

 

 

Зазначено, що на особовий склад цих груп у взаємодії з військовими підрозділами Збройних сил України покладаються надважливі завдання — безпосередньо контролювати і координувати режим припинення вогню. У випадках порушення Мінських домовленостей незаконними збройними формуваннями вони будуть оперативно проводити верифікацію порушень для своєчасного інформування вищого керівництва України.

 

Також важливими напрямками роботи спостережних груп є контроль і координація дотримання гарантій безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури регіону.

 

Як і спеціально марковані автомобілі Місії ОБСЄ, в місцях розміщення спостережних груп уздовж лінії розмежування перебувають автомобілі української сторони СЦКК, які також розфарбовані в білий колір з нанесеними відповідними розпізнавальними написами.

 

«Безпосередня присутність автомобілів наглядових груп Української сторони СЦКК поблизу лінії розмежування покликане служити гарантією безпеки в межах підпорядкованих їм регіонів», — підкреслили в штабі.

 

Там запевнили, що офіцери української сторони СЦКК ведуть пильне спостереження за діями сепаратистів, що заважає їм здійснювати збройні провокації і порушувати режим припинення вогню.

 

За даними військових, останнім часом почастішали випадки поширення відверто неправдивих звинувачень української сторони у використанні спеціальних автомобілів у військових цілях.

 

При цьому українська сторона СЦКК «твердо і неухильно дотримується норм і правил Міжнародного гуманітарного права, а також взятих на себе зобов’язань з контролю за виконанням Мінських домовленостей і додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню».

 

 

Нагадаємо, минулого тижня заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що Росія буде змушена захищати «своїх громадян» на Донбасі в разі загострення конфлікту.

 

При цьому в Кремлі стягування військ до кордонів України вважають їх внутрішньою справою і запевняють, що РФ не є загрозою для України.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар