На фоні слабкого уряду і номінального прем’єра Україна стоїть на порозі кризи, – кандидат політичних наук
11.3 C
Киев
06.05.2021
Політика

На фоні слабкого уряду і номінального прем’єра Україна стоїть на порозі кризи, – кандидат політичних наук

На фоні слабкого уряду і номінального прем’єра Україна стоїть на порозі кризи, – кандидат політичних наук

Ростислав Балабан, кандидат політичних наук

В Україні необхідно відновити парламентсько-президентську державу та сформувати уряд порятунку на чолі із сильним прем’єром

Президент України Володимир Зеленський натягнув на себе зайвих повноважень і на фоні слабкого уряду і номінального прем’єра Україна стоїть на порозі кризи. 

Про це в ефірі ток-шоу «17» на телеканалі ZIK  заявив кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

Коментуючи ситуацію довкола Конституційного суду України, Ростислав Балабан зауважив, що президента України Володимира Зеленського, насправді, «ведуть на убій», адже «розрулити» ситуацію можна було б в юридичних  рамках. Тому як наслідок, додав Балабан, в Україні створюється ряд криз.

«Економічна, соціальна, конституційна і так далі. Тобто все іде до серйозного колапсу. Президент натягнув на себе зайвих повноважень і на фоні слабкого уряду і номінального прем’єра ми стоїмо на порозі кризи», – акцентував експерт.

Відтак, продовжив гість ток-шоу, в Україні необхідно відновити парламентсько-президентську державу та сформувати уряд порятунку на чолі із сильним прем’єром.

Також на думку Балабана, за день-два стане зрозуміло, чи президент зможе оцінити і вирішити ситуацію з Конституційним судом. 

Разом з тим він додав, що президента спеціально не попередили про виникнення такої ситуації і що КСУ не можна розганяти, розпускати, навіть, «якщо там сидить 10 чортів». Зі слів Балабана, це можна зробити лише в конституційний спосіб.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

 

Источник

Залишити коментар