-10.8 C
Киев
07.02.2021
Новини світу

На межі. Чому Британія програє COVID-19

На межі. Чому Британія програє COVID-19

Фото: Getty У Британії більше 100 тисяч жертв від коронавірусу

Королівство входить у п’ятірку країн з найвищими показниками захворюваності та смертності від коронавірусу.

 

Великобританія стала першою європейською країною, де зареєстрували 100 тисяч смертей від коронавірусної інфекції. В середині осені вона стала третьою країною Старого світу, у якій коронавірусну інфекцію виявили в більше ніж мільйон осіб.

 

Корреспондент.net розповідає як країна, яка однією з перших почала масштабну кампанію з вакцинації, була лідером в гонці зі створення вакцини і зберігає жорсткі карантинні обмеження, опинилася в такому становищі. 

 

 

Невивчені уроки першої хвилі 

 

У Великобританії з початку пандемії зафіксували більше 100 тисяч смертей від коронавірусної інфекції, повідомив прем’єр-міністр країни Борис Джонсон.

 

«З жалем змушений повідомити вам, що сьогодні кількість смертей, зафіксованих від COVID у Великобританії, перевищила 100 000, і важко порахувати горе, що містить ця невтішна статистика», — сказано в заяві глави британського уряду.

 

Джонсон висловив співчуття всім родичам жертв епідемії, а також зазначив, що, коли вакцини проти коронавірусу допоможуть подолати захворювання, влада витягне з подій необхідні уроки.

 

За даними на 28 січня, у Британії зафіксовано 3 725 713 випадків COVID-19, з яких 102 085 стали смертельними. За цими показниками країна займає п’яте місце. При цьому за кількістю смертей Британія посідає друге місце серед розвинених країн, на першому місці знаходяться США.

 

При цьому близько третини пацієнтів у Британії, які перехворіли на COVID-19, потрапляють до лікарень з іншими діагнозами протягом п’яти місяців після одужання, і кожен восьмий з таких хворих помирає, йдеться в дослідженні Університету Лестера.

 

Після важкого перебігу COVID-19 найчастіше виникають захворювання серця, печінки, нирок або навіть діабет, що призводить до повторної госпіталізації і в деяких випадках до смерті, говорять британські дослідники.

 

Потенційно це може означати, що в статистику смертності від коронавірусу потрібно включати набагато більше випадків. Сьогодні в Британії смертю від коронавірусу вважається смерть, що сталася протягом 28 днів після постановки діагнозу.

 

З цієї причини вчені закликають осіб, що перехворіли на коронавірус, ретельно стежити за станом здоров’я.

 

З 5 січня в Британії діє суворий національний карантин, подібний до першого, введеного наприкінці березня. Це вже третій національний локдаун у Британії, і цього разу, на відміну від листопадового, знову закриті всі школи.

 

Роботодавцям наказано, за можливості, перевести співробітників на віддалений режим роботи. Виходити з дому можна тільки в разі крайньої необхідності, для закупівлі продуктів чи відвідування лікаря, а також для занять спортом недалеко від будинку.

 

Дата закінчення карантину залишається відкритою — уряд в середині лютого буде вирішувати, чи продовжувати його, чи почати послаблювати обмежувальні заходи.

 

ЗМІ також пишуть, що британська влада також збирається ввести обов’язкову самоізоляцію в готелях для приїжджих з 30 країн, які знаходяться в категорії «підвищеного ризику». До неї увійшли Бразилія та низка інших країн Південної Америки, ПАР і сусідні з нею країни, Португалія, а також острівна держава Кабо-Верде.

 

Новий локдаун був введений через появу так званого британського штаму коронавірусу, який виявився набагато заразніним від свого «китайського» попередника. Про це докладно в матеріалі COVID-мутант із Британії: що кажуть вчені.

 

22 січня Джонсон заявив, що «британський штам» може призводити до більш високої смертності, ніж оригінальний варіант.

 

Урядовий радник Патрік Валланс, в свою чергу, уточнив, що у випадку з новим штамом ризик смерті пацієнта може зрости на 30 відсотків.

 

За словами Валланса, якщо при зараженні початковим варіантом вірусу з тисячі осіб у середньому можуть померти десятеро, то від нового, «британського», штаму — від 13 до 14 осіб.

 

Радник підкреслив, що це спостерігається в різних вікових групах. Валланс також зазначив, що ці дані ще не підтверджені, але ознаки такої тенденції спостерігаються. 

 

Але це не єдина причина, з якої Британія не справляється з пандемією. Навесні минулого року влада недооцінила загрозу коронавірусу, вибравши тактику досягнення колективного імунітету, і країна стрімко вийшла в лідери за захворюваністю та смертністю від COVID-19.

 

Крім більш пізнього, в порівнянні з більшістю країн Західної Європи, введення карантину, причинами стали затримки з початком тестування і відстеження контактів вірусоносіїв, недостатнім захистом будинків для людей похилого віку.

 

BBC News відзначає, що причиною катастрофічного становища може бути й те, що Британія є жвавим авіахабом, вирізняється етнічним різноманіттям і високою щільністю міського населення.

 

Але справа не тільки в уряді, а й у самих британцях. У порівнянні з деякими розвиненими націями вони мають слабше здоров’я, зокрема велика кількість населення страждає від ожиріння і супутніх захворювань.

 

При цьому багато хто порушує карантин. Після оголошення нового локдауну глава Лондонської поліції Крессіда Дік заявила, що в Лондоні продовжують проходити нелегальні рейви і домашні вечірки, люди також потайки збираються за ігровими столами.

 

Влада закликає жителів зробити все від них залежне, щоб нинішній локдаун став останнім.

 

«Якщо ми всі будемо дотримуватися існуючі на цей момент заходи, то в теорії зможемо загальмувати зростання захворюваності, щоб з середини лютого ми могли перейти від системи загальних обмежень до багаторівневих», — заявив Кіт Малтгаус, який відповідає в уряді країни за боротьбу зі злочинністю та охорону порядку.

 

Міністр охорони здоров’я Метт Генкок ще два тижні тому попередив, що тиск на Національну систему охорони здоров’я Британії досяг межі.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар