На "пакунки малюка" виділено 2,5 млрд грн
23.7 C
Киев
25.06.2021
Новини України

На «пакунки малюка» виділено 2,5 млрд грн

На "пакунки малюка" виділено 2,5 млрд грн

Фото: YouTube «Пакунок малюка»

За цю суму було закуплено 587 тисяч «пакунків малюка» і виплачена грошова компенсація їх вартості для більш як 83 тисячі дітей.

 

В Україні «пакунки малюка» були закуплені під виглядом міжнародної технічної допомоги зі збитками понад 129 млн грн бюджетних коштів у 2018-2021 роках. Про це повідомляється на сайті Рахункової палати з посиланням на дані аудиту.

 

«Всього протягом цього періоду з державного бюджету на придбання «пакунків малюка» і виплату грошової компенсації виділили 2,5 млрд грн. За ці кошти придбано 587 тисяч «пакунків малюка» і виплачено грошову компенсацію їх вартості для більш як 83 тисячі дітей. Потреба в «пакунках малюка» і виплаті грошової компенсації їх вартості забезпечено на 94%», — говориться в повідомленні.

 

Протягом зазначеного періоду чотири рази змінювався зміст «пакунка малюка» — асортимент був розширений з 25 до 35 найменувань, а кількість предметів з 30 до 91 одиниць.

 

«При цьому перелік товарів не є вичерпним, у ньому відсутні теплі речі, встановлені також факти неповної комплектації «пакунків малюка», — наголошується в повідомленні.

 

Відзначається, що аудитори також вважають, що розміру грошової компенсації вартості «пакунка малюка» в п’ять тисяч гривень недостатньо для самостійного придбання батьками немовлят повного переліку товарів, що входять у бебі-бос». Так, під час придбання аналогічних речей у роздріб його вартість фактично збільшується з п’яти до дев’яти тисяч гривень.

 

Також встановлено, що 124 тисячі громадян, діти яких народилися в зазначений період, взагалі не отримали такої допомоги з державного бюджету.

 

Це, зокрема, пов’язано з тим, що видача пакетів на дітей, народжених із 24 жовтня до 31 грудня 2020 року, мав би будуватись протягом січня-березня 2021 року. Ще майже 15 тисяч дітей у Донецькій області отримували грошову компенсацію в розмірі 3,25 тисячі гривень за рахунок обласного бюджету.

 

Крім того, з початку року не отримали допомогу понад 90 тисяч батьків дітей, що народилися в січні-квітні 2021, оскільки станом на 12 травня 2021 «пакунки малюка» не закуплені.

 

«Також залишається неврегульованим питання отримання «пакунка малюка», коли дитина народжена сурогатною матір’ю і забезпечення посібниками дітей, кинутих у пологових будинках матерями. Не вирішено питання забезпечення пакунками дітей з критично низькою масою, для яких зміст бебі-боксів з об’єктивних причин не може бути використаний відразу після народження», — йдеться в повідомленні прес-служби.

 

Зеленський підписав закон про закупівлю «пакунків малюка»

 

Нагадаємо, «пакунки малюка» знову купуватимуть через Prozorro.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар