На виборах до Верховної Ради лідирує "Опозиційна платформа - За життя", - опитування
-14.1 C
Киев
17.01.2021
Політика

На виборах до Верховної Ради лідирує «Опозиційна платформа — За життя», — опитування

На виборах до Верховної Ради лідирує "Опозиційна платформа - За життя", - опитування

Верховна Рада ІХ скликання
Слуга Народу / Facebook

Якби вибори до Верховної Ради пройшли найближчої неділі, то найбільшу кількість місць у парламенті зайняла б партія «Опозиційна платформа — За життя». Про це свідчать результати опитування, проведеного «Українською соціологічною групою» з 16 по 23 грудня. Всього, за даними соціологів, до Верховної Ради пройшли б 4 політичні сили.

Так, за «Опозиційну платформу — За життя» готові проголосувати 23,8% опитаних. Далі йде «Слуга народу» — 21,9%. За «Європейську солідарність» віддали свої голоси 15,6% респондентів, за «Батьківщину» — 8,2%.

На виборах до Верховної Ради лідирує "Опозиційна платформа - За життя", - опитування

 
Непогані шанси подолати прохідний бар’єр, за даними соціологів також є у партій «Українська стратегія Гройсмана» (4,8%), «Сила і Честь» (4,5%), «Свобода» (3,5%) і «Партія Шарія» (3,1%). Інші партії мають менше 3% прихильників.

«Українська соціологічна група» з 16 по 23 грудня 2020 року провела опитування в усіх областях України. Всього було опитано 1205 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує доросле населення України (підконтрольні території) за основними соціально-демографічними ознаками: стать, вік, тип населеного пункту та область проживання.

Вибіркова сукупність — багатоступенева випадкова, на останньому етапі — квотна. Метод проведення опитування — індивідуальне інтерв’ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 3,0%.

Нагадаємо, раніше Фонд «Демократичні ініціативи» оприлюдним результати свого опитування, згідно якого, «Опозиційна платформа — За життя» утвердилася в лідерах серед політичних партій. Так, за результатами опитування, за «Опозиційну платформу – За життя» віддали свої голоси 22,5% респондентів. Далі з істотним відривом слідує «Слуга народу» — 17,3%. На третьому місці з майже відривом в один відсоток — «Європейська солідарність» — 16,1%. За нею йде «Батьківщина» — 13,1%.

На виборах до Верховної Ради лідирує "Опозиційна платформа - За життя", - опитування

Решта політсил, за результатами опитування, не долають 5%  бар’єр.

Загалом підсумки виглядають таким чином:

«За майбутнє» — 4,2%, «Сила і Честь» — 4,0%, «Самопоміч» — 3,5%, «Партія Шарія» — 3,1%, «Українська стратегія Гройсмана» — 3,0%, «Голос» — 2,5%, Радикальна партія — 2,5%, «Свобода» — 2,4%, «Громадянська позиція» — 2,0%, «УДАР» — 1,4%, «Опозиційний блок» — 0,8%, «Пропозиція» — 0,5%, «Національний Корпус» — 0,3%, інша партія — 0,8%.

Опитування провів фонд «Демократичні ініціативи» на всій території України з 5 по 13 грудня методом особистих інтерв’ю. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і при дизайн-ефекті 1,5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% — для показників, близьких до 25%, 2,0% — для показників, близьких до 10%, 1,4% — для показників, близьких до 5%. Вибірка — 2000 осіб.

Дослідження проведено в рамках програми МАТРА, яку фінансує посольство Королівства Нідерланди.

Источник

Залишити коментар