На Закарпатті виявлено новий штам COVID - ЗМІ
1 C
Киев
26.01.2021
Новини України

На Закарпатті виявлено новий штам COVID — ЗМІ

На Закарпатті виявлено новий штам COVID - ЗМІ

У Закарпатській області одна людина вже перехворіла на новий штам коронавірусу, стверджує лікар.

 

Лікар-інфекціоніст Віктор Петров заявляє, що новий штам коронавірусу, зафіксований у Британії, вже є на Закарпатті. Таку заяву він зробив в ефірі каналу Україна 24 в понеділок, 21 грудня.

 

 

«У першу чергу, варто відзначити, що мутація вірусу відбувається природним чином, і цей вірус природно мутує дуже активно — точно так само, як вірус гепатиту С або грипу. Чому? Тому що він містить тільки одну РНК, це один носій генетичного матеріалу», — пояснив він ситуацію з мутацією.

 

За його словами, клінічна картина вірусу вже змінюється в суміжних з країнами ЄС регіонах України.

 

«Один з таких прикладів — мій пацієнт Микола. Він заробітчанин, їздить з України в Чехію і назад. І він уже перехворів на новий штам, про який заявила Великобританія. Коли йшлося про верифікацію цього, то Україна не має можливості ідентифікувати цей вірус у масовому тестуванні. Але люди, у яких є страховка в країнах ЄС, можуть визначити вже мутований вірус. І таким чином мені вдалося підтвердити, що в Закарпатті вже є випадки інфікування новим штамом вірусу», — стверджує лікар.

 

Також Петров пояснив, у чому полягає головний мінус вакцини від коронавірусу.

«Вакцина матиме певну кратність введення. Тобто, як і вакцинація від грипу, вона вимагатиме не тільки дворазового введення, а й, можливо, через кілька років потрібно буде її повторити. Великих сподівань на те, що ми повністю здолаємо коронавірус за допомогою вакцинації, немає, тому що за статистикою, десь 35-40% людей категорично відмовляються від вакцинації», — резюмував він.

 

Відзначимо, в Центрі громадського здоров’я України вважають, що поява нового штаму коронавірусу була передбачуваною і через нього не варто турбуватися.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар