14.1 C
Киев
18.05.2021
Новини світу

На засіданні ОБСЄ зажадали від Росії пояснень

На засіданні ОБСЄ зажадали від Росії пояснень

Фото: Миссия США при ОБСЕ РФ продовжує твердити про нагнітання ситуації Україною, хоча фактів цього немає

Від Росії вимагають пояснити військову активність біля кордонів України. У РФ звинувачують у мілітаризації Україну.

 

В ході чергового засідання ОБСЄ щодо ситуації навколо України представник США Кортні Австріан закликала Росію пояснити військову активність, повідомляє Радіо Свобода в середу, 14 квітня.

 

 

За її словами, Росія «намалювала картину» погіршення ситуації на Донбасі ще до того, як ситуація дійсно погіршилася. Разом з тим вона зазначила, що «немає ніяких доказів, що Київ планує широкомастштабну військову операцію».

 

Український представник Євген Цимбалюк поцікавився у російської сторони, коли військові і техніка повернуться на свої початкові місця розміщення і чому Росія не повідомила про свої військові навчання відповідно до Віденського документу 2011 року.

 

На це представниця Росії Юлія Жданова заявила, що її країна «не веде ніякої військової діяльності, про яку необхідно надавати інформацію в межах Віденського документа», а всі заходи з переміщення російських підрозділів реалізуються в рамках бойової підготовки».

 

 

Вона вважає, що країни Заходу, підтримуючи Україну, беруть на себе відповідальність «за авантюристичний курс київського режиму».

 

«Якщо держави — учасниці ОБСЄ не тільки на словах, а й на ділі бажають запобігти ескалації напруженості, їм слід не закликати Росію «згорнути військове нарощування» на своїй же території (якого фактично немає), а змусити Київ відмовитися від мілітаристської риторики та утриматися від кривавої і самогубної авантюри», — йдеться в заяві Жданової.

 

У ній також наголошується, що РФ виступає за мирне врегулювання на Донбасі за допомогою діалогу Києва з сепаратистами. «Зі свого боку, ми зробимо все можливе для відновлення миру на Донбасі і захисту його мирного населення», — запевнила Жданова.

 

Раніше в Кремлі заявили, що вже дали пояснення щодо переміщення військ біля кордонів України.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар