НАНУ спрогнозувала появу штаму COVID Дельта
18.7 C
Киев
03.08.2021
Без рубрики

НАНУ спрогнозувала появу штаму COVID Дельта

НАНУ спрогнозувала появу штаму COVID Дельта

Так званий варіант коронавірусу Дельта може поширитися по Україні з Росії через Донбас, вважають вчені.

 

Штам коронавірусу Дельта (індійський) може з’явитися в Україні зі східних регіонів. Про це йдеться в огляді поширення штаму Дельта в Європі, зробленому Національною академією наук України.

 

 

«На нашу думку, слід розглянути доцільність встановлення додаткового контролю і обмежень щодо міграції між Україною та країнами, в яких стрімко збільшується частка варіанта Дельта, для відстрочки поширення цього штаму в Україні. З огляду на великі обсяги міграції з РФ, можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму Дельта в Україні, яка поки що невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше, ніж восени», — йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що в Росії спостерігається стрімке зростання захворюваності, сконцентрованої в двох найбільших мегаполісах країни — Москві та Санкт-Петербурзі. Частка, що на неї припадає, за наявною вибіркою, згідно з даними бази GISAID, оцінюється в чверть від усієї захворюваності в РФ. Крім того, спостерігається поширення цього штаму у Великій Британії і Португалії.

 

Також вчені попереджають, що, з огляду на характеристики штаму Дельта, нова хвиля може виявитися вищою від попередніх, особливо у вираженні навантаження на лікарні. З огляду на ситуацію з поширенням штаму Дельта в світі, НАН підкреслює важливість проведення досліджень на наявність антитіл у населення і секвенування поширених в Україні штамів.

 

Як відомо, наразі штам Дельта вже зафіксовано в 74 країнах. Вважається, що він більш заразний, а також викликає більш серйозні захворювання.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар