Наша держава має жорстко реагувати на те, що принижує Україну, – Грищенко про агітацію угорських чиновників
23.7 C
Киев
25.06.2021
Політика

Наша держава має жорстко реагувати на те, що принижує Україну, – Грищенко про агітацію угорських чиновників

Наша держава має жорстко реагувати на те, що принижує Україну, – Грищенко про агітацію угорських чиновників

Костянтин Грищенко
Скріншот відео

Україну та її законодавство треба поважати, наголосив дипломат

Україна подала очевидний сигнал, який давно на часі, що нашу державу треба поважати і що потрібно поважати українське законодавство.

Про це в ефірі програми «Деталі дня» на телеканалі ZIK під час включення заявив дипломат, у минулі роки віцепрем’єр та двічі – міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Дипломат, коментуючи дипломатичну суперечку між Україною та Угорщиною через агітацію чиновників з угорської сторони у день місцевих виборів в Україні, зауважив, що за чинного очільника українського МЗС було зроблено чимало кроків до порозуміння між державами з різних питань. Костянтин Грищенко зауважив, що Угорщина – авторитарна держава, яка у межах Європейського Союзу не має якогось серйозного впливу, бо порушує ті стандарти, на які опираються в ЄС.

«Відтак, у них немає реальної підтримки у протистоянні з Україною», – зазначив Костянтин Грищенко.

Дипломат переконаний, що перш ніж розрядиться ситуація, а це обов’язково станеться на певному етапі, наша держава має жорстко реагувати на те, що принижує Україну.

Що ж до заборони в’їзду двом високопосадовцям з Угорщини через агітацію на Закарпатті, Костянтин Грищенко наголосив: «Кожна країна визначає сама, яким чином реагувати. Я думаю, що в даному випадку те, що вирішила Україна, це достатньо серйозний демарш, який подає очевидний і давно уже на часі сигнал, що Україну треба поважати, що треба поважати українське законодавство. Ідеться не про цю владу, не про нинішнього президента чи міністра, а про Україну як державу».

Нагадаємо, у суботу, 25 жовтня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав угорців Закарпаття підтримати на місцевих виборах політичну силу КМКС «Партія угорців України». 

Згодом Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко засмучене тим, як офіційний Будапешт «нахабно підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи України» через агітацію чиновників на місцевих виборах.

У понеділок, 26 жовтня, Міністерство закордонних справ України вручило послу Угорщини Іштвану Ійдярто ноту протесту через політичну агітацію угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах України 25 жовтня 2020 року.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна заборонила в’їзд двом високопоставленим особам з Угорщини через агітацію в Закарпатській області під час місцевих виборів у минулі вихідні.

Источник

Залишити коментар