7.7 C
Киев
01.06.2021
Новини світу

НАТО вводить обмеження для Білорусі

НАТО вводить обмеження для Білорусі

У Північноатлантичному альянсі вирішили закрити доступ білорусам у свою штаб-квартиру в Брюсселі.

 

НАТО обмежує доступ представників Білорусі у свою штаб-квартиру, повідомив у понеділок, 31 травня, генсек альянсу Єнс Столтенберг, пише ТАСС.

 

 

«Ми постійно оцінюємо заходи безпеки тут, у НАТО. І ми вирішили обмежити доступ білоруських представників у штаб-квартиру НАТО, грунтуючись на нашій оцінці заходів безпеки в штаб-квартирі», — сказав Столтенберг.

 

Також він повідомив, що глави МЗС і Міноборони країн НАТО 1 червня обговорять ситуацію в Афганістані, Білорусі та Україні.

 

«Ми обговоримо низку питань, у тому числі, подальші дії в Афганістані та розвиток подій в Білорусі та Україні», — сказав Столтенберг.

 

При цьому він зазначив, що основним питанням на зустрічі буде обговорення підготовки до саміту НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі.

 

Крім того, Столтенберг повідомив, що саміт НАТО покаже зближення позицій країн альянсу перед обличчям викликів, що виходять від Китаю.

 

«Я впевнений, що лідери НАТО через кілька тижнів на зустрічі в Брюсселі узгодять комюніке, порядок денний на період до 2030 року, що також відображатиме підвищення рівня обізнаності, високий ступінь загального розуміння і зближення позицій, коли йдеться про виклики з боку Китаю і посилення глобальної конкуренції», — сказав він.

 

Також НАТО активізує підтримку Афганістану.

 

Минулого тижня в ЄС заявили, що запустили нові санкції проти Білорусі. При цьому ще не визначені сектори, на які вони будуть поширюватися.

 

У відповідь Олександр Лукашенко закликав країни Заходу припинити санкційний тиск на Білорусь. Також у Мінську заявили, що вже підготували спеціальні захисні заходи на випадок введення нових санкцій.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар