Навмисно наступаємо на одні і ті ж граблі, – Дубінський про відповідальність за недостовірне декларування
16.6 C
Киев
03.08.2021
Без рубрики

Навмисно наступаємо на одні і ті ж граблі, – Дубінський про відповідальність за недостовірне декларування

Навмисно наступаємо на одні і ті ж граблі, – Дубінський про відповідальність за недостовірне декларування

Олександр Дубінський
Фото з відкритих джерел

Першопричина – це корупція, а недостовірне декларування – це наслідок, каже парламентар

Запропонований механізм впровадження відповідальності за недостовірне декларування і в рамках пропозиції робочої групи ВРУ, і президентського законопроєкту не вирішують того питання, який поставив перед законодавцем КСУ.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція «Слуга народу») Олександр Дубінський.

Перед засіданням фракції «Слуга народу» Олександр Дубінський зазначив, що одним із питань, які розглядатимуть обранці, буде внесення законопроєкту про відповідальність за незаконне збагачення і недостовірне декларування. Ключова проблема, зазначив нардеп, полягає у тому, що фракція пропонує боротися із наслідками, а не причиною: наслідок – це недостовірне декларування, а першопричина – корупція, і саме з нею потрібно боротися.  

Новини за темою: Комітет ВРУ підтримав законопроєкт Разумкова щодо е-декларування, Зеленського — не розглядав

«Запропонований механізм впровадження відповідальності за незаконне декларування і в рамках пропозиції робочої групи парламенту, і законопроєкту, запропонованого президентом, не вирішують того питання, який поставив перед законодавцем КСУ, а саме: не може помилка в декларації бути предметом кримінального покарання і тюремного ув’язнення, тому що це не можна порівняти — порушення зі збитком суспільству… І КСУ, коли скасував відповідальність за недостовірне декларування, він саме на ці норми і послався. Замість того, щоб їх виключити з нового закону, ми наступаємо на ті ж граблі. Думаю, що треба піднімати питання про те, що наступаємо абсолютно навмисно, тому що знову КСУ ухвалить рішення про неконституційність відповідальності за недостовірне декларування та незаконне збагачення», – зазначив Олександр Дубінський.

Нагадаємо, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.

Источник

Залишити коментар