НАЗК оприлюднило перший список посадовців, які уникнуть покарання через рішення КСУ
18.4 C
Киев
24.07.2021
Без рубрики

НАЗК оприлюднило перший список посадовців, які уникнуть покарання через рішення КСУ

НАЗК оприлюднило перший список посадовців, які уникнуть покарання через рішення КСУ

Конституційний суд України


AFP

До переліку потрапили п’ятеро чиновників

Національне агентство з питань запобігання корупції оприлюднило перший список посадовців, які через рішення Конституційного суду уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей. Відповідний перелік з’явився на сторінці НАЗК у Фейсбук.

Зазначається, що в список потрапили ексміністр, депутати міських і районних рад, судді, директори державних підприємств та урядовці:

  • Ігор Насалик, колишній міністр енергетики та вугільної промисловості, не вказав у декларації позику на $1,2 мільйона від фізичної особи;
  • Михайло Чурило, депутат Ужгородської міської ради, лідирує у списку декларантів, у яких виявили найбільшу суму недостовірних відомостей. Чурило «забув» вказати кошти, які він позичив іншій людині — 95,3 млн гривень;
  • Віктор Андрєєв, заступник Шевченківської РДА в місті Києві, не вказав у декларації понад 60 млн гривень, які отримав як позику від приватної компанії, що займається «діяльністю із забезпечення фізичного комфорту»;
  • Олег Етнарович, депутат Одеської міської ради, занизив вартість нерухомості, якою володіє, на 4,7 млн гривень, не вказав корпоративні права на 2,1 млн гривень і «забув» про те, що позичив і розмістив на банківських рахунках понад 1 млн гривень;
  • Руслан Мороз, депутат Володимир-Волинської міськради, занизив вартість нерухомості на майже 400 тис. гривень і «забув» про те, що позичив третім особам 21,5 млн гривень.

При цьому в НАЗК заявили, що це лише початок публікації імен таких чиновників. «Ми продовжимо публікувати імена осіб, яким Конституційний Суд допоміг уникнути покарання», – резюмували у відомстві.

Нагадаємо, нещодавно Конституційний суд України скасував право НАЗК перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. Зокрема, повноваження НАЗК стосовно перевірки декларацій суд визнав такими, що не відповідають Конституції України.

Пізніше Кабінет міністрів України зобов’язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників. Відповідне рішення було прийнято на засіданні РНБО.

Источник

Залишити коментар