НАЗК: Переможці місцевих виборів не зможуть почати роботу
20.5 C
Киев
23.06.2021
Новини України

НАЗК: Переможці місцевих виборів не зможуть почати роботу

НАЗК: Переможці місцевих виборів не зможуть почати роботу

Фото: facebook.com/NAZKgov Глава НАЗК звинуватив Конституційний суд у знищенні антикорупційної системи

Конституційний суд позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, необхідних для спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади.

Кандидати, які перемогли на виборах, не зможуть вступити на посаду мерів і голів територіальних громад через рішення Конституційного суду, заблокувавши перевірки достовірності декларацій про доходи та майно чиновників, в тому числі і місцевого самоврядування. Про це в четвер, 29 жовтня, заявило Національне агентство із запобігання корупції.

«Конституційний суд своїм рішенням не тільки знищує антикорупційну систему в Україні, а й паралізує роботу органів місцевого самоврядування та всього державного апарату», — наголосив директор НАЗК Олександр Новіков.

За його словами, Конституційний суд позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, необхідних для спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади.

Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений, пояснив Новіков.

«Таким чином КС фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів, оскільки призначення кандидатів, обраних на посади голів обласних, районних рад та їхніх заступників, можливо тільки після проходження ними спецперевірок», — наголошується в заяві НАЗК.

Нагадаємо, раніше судді КС на закритому засіданні визнали неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Також КС визнав надмірними повноваження НАЗК.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар