18.4 C
Киев
17.05.2021
Новини України

НАЗК подасть до суду на власників серверів Реєстр декларацій

НАЗК подасть до суду на власників серверів Реєстр декларацій

Фото: my.ua НАЗК готує позови через завищення цін на оренду серверів

Причиною стала завищена ціна на оренду обладнання. Також з’ясувалося, що дружина власника компанії працює в КСУ.

Національне агентство з питань запобігання корупції готує позови до власників серверів Реєстру декларацій — ТОВ Алтаюр — для, зокрема, повернення коштів, переплачених за оренду їхнього обладнання. Про це в середу, 4 листопада, в ефірі Громадського заявив голова НАЗК Олександр Новіков.

«Очевидний факт розтрати та привласнення бюджетних коштів», — наголосив Новіков, коментуючи вартість оренди обладнання.

За його словами, зараз на сервери компанії Алтаюр, де зберігаються декларації, Вищий антикорупційний суд наклав арешт, а Апеляційна палата визнала це рішення законним. Цими рішеннями сервери фактично захищені від будь-якого впливу.

«Це означає, що ніхто не може розпоряджатися і нічого робити з цими серверами. У разі, якщо рішення ВАКС буде скасовано, дійсно може виникнути загроза для реєстру декларацій», — заявив керівник НАЗК.

Глава НАЗК також повідомив, що дружина власника компанії Алтаюр Андрія Мартиненка, на чиїх серверах Національне агентство з питань запобігання корупції зберігає декларації чиновників, працює в Конституційному Суді. Про це НАЗК дізналося лише після резонансного рішення Конституційного Суду від 27 жовтня, яким була скасована стаття закону, за якою НАЗК має зберігати і оприлюднити декларації, додав він.

Нагадаємо, 28 жовтня КСУ визнав незаконним відкритий доступ до декларацій про доходи та майно чиновників в єдиному державному реєстрі. У зв’язку з чим НАЗК було змушене закрити доступ до реєстру.

Однак через добу на виконання розпорядження Кабміну НАЗК відновило доступ до Держреєстру декларацій.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар