НАЗК відреагувало на лист GRECO щодо суду
13.3 C
Киев
26.09.2022
Новини України

НАЗК відреагувало на лист GRECO щодо суду

НАЗК відреагувало на лист GRECO щодо суду

Фото: my.ua У НАЗК відповіли Раді Європи на зауваження стосовно Конституційного суду

У Нацагенстві з боротьби із корупцією заявили, що судді Конституційного суду України порушили основний принцип права.

 

Вирішити питання швидкого відновлення антикорупційної системи, не змінивши рішення Конституційного суду України, неможливо. Про це в неділю, 1 листопада, заявила прес-служба НАЗК у Facebook.

 

Таким чином агентство відреагувало на лист президента Групи держав проти корупції (GRECO) Марини Мрчели і президента Венеціанської комісії Джанні Букіккіо до спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова про наслідки нещодавнього рішення КСУ.

 

За даними прес-служби, у ситуації, що склалася стосовно суду, слід врахувати такі три обставини:

  • у своєму рішенні судді КСУ порушили Конституцію України принаймні двічі — втрутилися в повноваження парламенту (він єдиний може визначати, яке діяння вважається злочином) і скасували положення Закону України Про запобігання корупції;
  • судді також порушили основний принцип права — бути суддею у власній справі заборонено;
  • КСУ вказав на неприпустимість здійснення контролю подачі декларацій і конфлікту інтересів у всіх суддів нарівні з іншими публічними службовцям, що суперечить попереднім висновкам Венеціанської комісії з аналогічного питання.

Нагадаємо, раніше представник президента в КСУ Федір Веніславський щодо згаданого листа заявив, що суд своїм рішенням фактично перекреслив свою легітимність і він, у такому ж складі, навряд чи може адекватно реагувати на оцінку тих законів, які йому ініційовані.

 

КСУ готується розглянути закон про мову

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар