Названо кількість власників вогнепальної зброї в Україні
-1.9 C
Киев
20.01.2022
Новини України

Названо кількість власників вогнепальної зброї в Україні

Названо кількість власників вогнепальної зброї в Україні

Фото: z-pravda.com.ua В Україні зареєстрували понад 700 тисяч власників вогнепальної зброї

У власності українців перебувають понад 790 тисяч одиниць мисливської гладкоствольної зброї та понад 170 тисяч — мисливської нарізної зброї.

 

Станом на 1 жовтня 2021 року в Україні зареєстрували понад 707 тисяч власників вогнепальної зброї. Про це повідомляє заступник голови МВС України Богдан Драп’ятий у статті для Голосу України у вівторок, 7 грудня.

 

«Відповідно до бази даних органів поліції, станом на 1 жовтня 2021 року на території нашої держави зареєстровано 707 117 власників вогнепальної зброї, які мають в особистому користуванні 790 055 одиниць мисливської гладкоствольної та 170 195 одиниць мисливської нарізної та комбінованої», — сказав Драп’ятий.

 

Він додав, що у власності громадян також є близько 220 тисяч одиниць травматичних пістолетів та револьверів, а загальна кількість зброї, пристроїв, газових пістолетів та револьверів становить 1 225 353 одиниці.

 

За його словами, Україна — фактично єдина держава в Європі, де немає спеціального закону щодо регулювання обігу цивільної вогнепальної зброї.

 

«А чинне законодавство є фрагментарним, неузгодженим і не відповідає принципу правової визначеності», — пояснив заступник голови МВС.

 

Наразі у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти — основний, №5708, Про право на цивільну вогнепальну зброю, та альтернативний — №5708-1, Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю.

 

Заступник міністра підкреслив, що МВС поділяє принципи основного законопроекту №5708 Про право на цивільну вогнепальну зброю, але додав, що надання можливості приховано носити короткоствольну зброю та використовувати її для відстоювання власних прав та інтересів «на нинішньому етапі правозастосування є передчасним».

 

«Для цього потрібно запровадити в українському законодавстві справедливий інститут самооборони, передбачивши дієві запобіжники від неправомірного використання зброї з одного боку та гарантії неможливості переслідування потерпілих – з іншого», – резюмував Драп’ятий.

 

Нагадаємо, що Україна знову попросить зброю в Німеччини. Навесні у Німеччині розгорілися суперечки щодо постачання зброї Україні. Уряд Меркель відмовився від постачання.

США мають намір відправити Україні зброю — CNN

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар