Німченко про ситуацію з КСУ: Ідеться про "зачистку" державної інституції із забезпечення захисту Конституції
22.9 C
Киев
16.05.2021
Політика

Німченко про ситуацію з КСУ: Ідеться про «зачистку» державної інституції із забезпечення захисту Конституції

Німченко про ситуацію з КСУ: Ідеться про "зачистку" державної інституції із забезпечення захисту Конституції

Василь Німченко
«Опозиційна платформа — За життя»

КСУ забезпечує верховенство Конституції як єдиний контролюючий орган, наголосив парламентар

Ситуація навколо Конституційного суду України свідчить про те, що в Україні хочуть влаштувати «зачистку» державної інституції із забезпечення захисту Конституції.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція «Опозиційна платформа – За життя») Василь Німченко.

Парламентар нагадав, що керівництво Венеціанської комісії підписало звернення до голови Верховної Ради України щодо ситуації із Конституційним судом України. Він зауважив, що Венеціанська комісія – це структура Європейського парламенту, а свої висновки вона робить, спираючись на законодавство країн, які входять до Європейського Союзу, зокрема щодо  правового регулювання захисту прав і свобод громадян у своєму суспільстві.

«Адже у нас мова йде не про щось, а про зачистку державної інституції із забезпечення захисту Конституції. Так і написано – КСУ забезпечує верховенство Конституції як єдиний контролюючий орган, який хоче ліквідувати президент. Це прямий зв’язок зі знищенням правової основи держави. Це прямий зв’язок з порушенням правового суверенітету в нашій країні. Це прямий зв’язок до вчинення делікту, тобто злочину з кваліфікуючою ознакою «зрада Батьківщини», – сказав Василь Німченко.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.

Источник

Залишити коментар