Німецький Бундестаг ухвалив заборону пластикових пакетів
-0.3 C
Киев
23.01.2021
Новини світу

Німецький Бундестаг ухвалив заборону пластикових пакетів

Німецький Бундестаг ухвалив заборону пластикових пакетів

Фото: DW Німецький Бундестаг ухвалив заборону пластикових пакетів з 2022 року

Заборона не поширюватиметься на тонкі пластикові кульки, які використовують у відділах для продажу овочів та фруктів.

 

Німецькі супермаркети з 2022 року не пропонуватимуть покупцям пластикові пакети. Відповідну заборону німецький Бундестаг ухвалив на засіданні у четвер, 26 листопада, повідомляє агентство новин dpa. Уряд Німеччини підготував відповідний законопроєкт у листопаді минулого року.

Після перехідного періоду, який за наполяганням роздрібної торгівлі збільшили з шести до 12 місяців, пластикові пакети з товщиною стінок від 15-ти до 50 мікрометрів будуть заборонені. Як правило, саме такі пакети пропонують на касах у крамницях. Не підпадають під заборону сумки для багаторазового використання, а також тонкі пластикові кульки, які використовують у відділах для продажу овочів та фруктів.

«Пластиковий пакет є втіленням нераціонального використання ресурсів», — заявила міністерка охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки ФРН Свенья Шульце (Svenja Schulze), яка ініціювала відповідний законопроєкт. За її словами, хорошими альтернативами пластиковим пакетам є корзини для покупок, матерчаті сумки, які можна прати, а також судки багаторазового використання для купівлі свіжих м’ясних та молочних виробів.

«Символічна заборона»

В організації із захисту довкілля WWF вважають, що ця заборона має радше символічний характер, адже в Німеччині лише один відсоток споживання синтетичних матеріалів припадає на пластикові пакети.

Розкритикували урядовий законопроєкт як недостатній і представники фракцій Лівої партії та Зелених у Бундестазі. Речниця з питань захисту довкілля Зелених Беттіна Гоффман (Bettina Hoffmann) заявила, що це — лише крапля в морі. За її словами, таким «мінізаконом не вдасться зупинити тренд до одноразової упаковки».

Праворадикали з «Альтернативи для Німеччини» та вільні демократи натомість вважають заборону пластикових пакетів невиправданим втручанням у ринок без видимих переваг для довкілля.

На Шрі-Ланці заборонять імпорт пластикових виробів

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар