НКРЕКП повинна стежити за конкуренцією на енергоринку, а не нескінченно підвищувати тарифи-нардеп
22.9 C
Киев
16.05.2021
Політика

НКРЕКП повинна стежити за конкуренцією на енергоринку, а не нескінченно підвищувати тарифи-нардеп

енергетика, вишки, тарифи, електроенергія

енергетика, вишки, тарифи, електроенергія

Депутати готують законопроект, який зобов’яже Національну комісію, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, стежити за конкуренцією на енергоринку, а не займатися регулярним підвищенням тарифів на передачу електроенергії. Про це заявила народний депутат України, член Комітету ВР з питань економічного розвитку Людмила Буймістер в інтерв’ю «Сегодня».
«У регулятора сьогодні немає конституційного зобов’язання стежити за тим, щоб енергетичні ринки були конкурентними. Наслідки ми дуже добре бачимо: не ведеться жодного розслідування неправомірної поведінки трейдерів на ринках, жоден недобросовісний трейдер не позбувся ліцензії. Борги ростуть, ринковий моніторинг не введений, а «вишенька на торті» – кожні півроку перегляд і збільшення тарифу на передачу», — розповіла Буймістер.
На її думку, постійно збільшуючи тариф на передачу електроенергії, регулятор посилює тиск на бізнес, який і без того серйозно постраждав через коронакризис.
«Нескінченно збільшувати тариф «Укренерго» не можна! Це створює ще більше тиску на комерційного споживача, у якого і так через пандемію і економічну кризу справи йдуть, м’яко кажучи, не дуже. Регулятор, мабуть, забув просте правило: чим менше споживачів – тим більше проблем в енергосистемі України», — сказала Буймістер.
Вона повідомила, що працює над підготовкою законопроекту про ринковий моніторинг REMIT, який зобов’яже учасників енергоринку надавати всю відповідну інформацію, а НКРЕКП – перевіряти і контролювати угоди із зацікавленістю і змови на торгах. Оскільки самостійно регулятор не впроваджує механізми контролю на рівні своєї нормативно-правової бази.
Як відомо, для розрахунку з боргами перед «зеленою» генерацією НКРЕКП пропонує з 1 грудня підвищити тариф на транспортування електроенергії з 240,23 грн / МВт-год до 313,07 грн / МВт-год, тобто на 30%.
Промисловці і бізнес виступили проти цього рішення. Президент об’єднання «Укрметалургпром» Олександр Каленков заявив, що підвищення тарифів призведе до закриття промислових підприємств, зростання безробіття і падіння економіки. А глава секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський вважає, що підвищення тарифів на транспортування струму викличе черговий виток зростання цін на товари і послуги.
У свою чергу провідні асоціації ВДЕ заявляють, що уряд порушує Меморандум про взаєморозуміння з виробниками «зеленої» електроенергії і не виконує зобов’язання з погашення боргів перед ними. Крім того, вони відзначили, що більшість інвесторів у ВДЕ з листопада 2020 прискорять підготовку до міжнародного арбітражу проти уряду України через тиск банків, які вимагають своєчасних розрахунків за надані кредити.
За даними з судових реєстрів, вже більше 50 компаній, які інвестували в будівництво об’єктів відновлюваної енергетики, подали позови до ДП «гарантований покупець», щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальна сума позовних заяв перевищує 630 млн грн. Перші суди інвестори вже почали вигравати.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар