Нова Каледонія відхилила ідею незалежності
20.8 C
Киев
11.08.2022
Новини світу

Нова Каледонія відхилила ідею незалежності

Нова Каледонія відхилила ідею незалежності

Фото: Unsplash У Новій Каледонії втретє проголосували проти відокремлення від Франції

Це вже третій подібний референдум у Новій Каледонії — раніше він проходив у 2018 та 2020 роках.

Більшість жителів Нової Каледонії, Франція, на референдумі відхилила проект незалежності від Франції. Про це у неділю, 12 грудня, повідомляє BFM TV.

Після підрахунку 100% бюлетенів проти незалежності висловилося 96,49% учасників голосування.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Нова Каледонія залишиться французькою. Він додав, що після референдуму для неї розпочнеться «перехідний період».

На попередніх двох референдумах, у 2018 та 2020 роках, противники незалежності перемогли з меншою перевагою. Три референдуми було передбачено угодою від 1988 року з рухом за незалежність островів.

Нова Каледонія — архіпелаг із десятків островів, розташований у південній частині Тихого океану, за 15 тисяч кілометрів від Парижа. Він увійшов до складу Французької імперії в 1853, а з 1998 року є адміністративно-територіальним утворенням Франції. Населяють регіон переважно меланезійці та французи.

Щороку острови отримують приблизно 1,3 млрд євро від уряду Франції. Регіон має великі родовища нікелю, що є життєво важливим компонентом у виробничій електроніці.

Раніше в ООН заявили, що Боснія перебуває на межі розпаду та існує реальна перспектива повернення до конфлікту. Нині міжнародні миротворчі обов’язки у Боснії покладено на сили ЄС Eufor чисельністю 700 осіб. НАТО зберігає офіційну штаб-квартиру в Сараєві.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар