Нова мета. Навіщо досліджувати Венеру
25.4 C
Киев
22.06.2021
Новини світу

Нова мета. Навіщо досліджувати Венеру

Нова мета. Навіщо досліджувати Венеру

Людство знову зацікавилося Венерою

Американське космічне агентство оголосило, що відправляє дві нові місії до Венери, щоб вивчити атмосферу та геологічні особливості планети.

 

Венера — друга за віддаленістю планета від Сонця і найближча сусідка Землі. Це найгарячіша планета в Сонячній системі і третій за яскравістю об’єкт на небі Землі, після Сонця і Місяця, який завжди приваблював дослідників. З усіх планет Сонячної системи Венера найближча до Землі за розміром: її маса становить близько 80% земної.

 

Особливо інтенсивно планета вивчалася радянськими та американськими космічними апаратами в 1960-х — 1980-х роках і зараз США хочуть повернутися до цих проектів.

 

У NASA оголосили, що відправляє дві нові місії до Венери, щоб вивчити атмосферу та геологічні особливості планети. На кожен із проектів буде спрямовано 500 млн доларів, очікується, що вони стартують у період між 2028 і 2030 роками.

 

Як це було раніше

 

Востаннє американський зонд досяг Венери в 1990 році: тоді апарат Magellan протягом чотирьох років перебував на орбіті планети і збирав дані про її поверхню. Після цього до Венери також відправлялися космічні апарати з Європи та Японії.

 

У 1970 році радянський апарат Венера-7 здійснив першу в історії посадку на поверхню Венери і передав на Землю дані про планету.

 

Умови на поверхні Венери такі, що жоден з космічних апаратів не пропрацював на планеті більше двох годин.

 

Нова мета. Навіщо досліджувати Венеру

EPA

 

Нові місії

 

«Завдання обох сестринських місій — зрозуміти, яким чином Венера перетворилася в схожу на пекло планету, де на поверхні може плавитися свинець», — розповідає глава NASA Білл Нельсон про плани американців відносно Венери.

 

Температура на поверхні Венери складає 500 градусів Цельсія (свинець плавиться за 327,5°C).

 

Перша місія під назвою Davinci+ вивчатиме атмосферу планети, щоб зрозуміти, як вона формувалася і розвивалася. Вона також повинна буде з’ясувати, чи був на Венері коли-небудь океан.

 

Очікується, що Davinci+ пришле на Землю перші фотографії елементів рельєфу планети з високою роздільною здатністю. Як вважають вчені, ці елементи можна порівняти з континентами на Землі, що дозволяє припустити присутність на Венері тектонічних плит.

 

Друга місія, Veritas, складе карту поверхні планети, щоб досліджувати геологічну історію Венери і зрозуміти, чому її розвиток настільки сильно відрізнялося від Землі. Вона складе список венеріанських висот і буде з’ясовувати, чи є на планеті вулканічна активність або землетруси.

 

«Вражає, наскільки мало ми знаємо про Венеру, але сукупні результати цих місій покажуть нам планету повністю: від хмар у небі і вулканів на поверхні до самого її центру, — каже Том Вагнер з відділення планетології NASA. — Це майже як відкриття планети заново».

 

Боротьба з Марсом

 

З 1990-х років інтерес до досліджень Венери трохи згас, особливо в порівнянні з Марсом. За останні 30 років біля Венери працювали всього 3 космічні апарати, а на Марсі 15.

 

Вчені, які вивчають Венеру, давно звикли до того, що їх планеті не приділяється пріоритетної уваги. Але зараз все змінюється. Багато хто вважав Венеру «мертвою» планетою, але тепер є версії, що вона може бути геологічно активною і там, ймовірно, періодично виникає вулканічна активність.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар